האם גירוי רגיל בקעקוע החדש שלי?

כפרשן וכותב קעקועים, אני מסתמך על ניסיוני האישי ועל זמני בעבודה בסטודיו לקעקועים.

קעקוע ביד עם עורב וצלבים

קעקוע ביד עם עורב וצלבים

קלי דוטי

האם גלד הקעקועים תקין?

אז פשוט עשית קעקוע והשקעת זמן, כסף ועור משלך לעיצוב שאתה רוצה להיראות מדהים. מה הגלדים האלה עושים שם?!

כרגע, הקעקוע שלך הוא בעצם פצע פתוח שיחלים במהלך ארבעת עד שישה השבועות הקרובים. ככל שהעור נרפא, זה נורמלי לחלוטין לקעקוע שיש גירוי קל או שיתפתח מעליו עור לבן ומתקלף. בשלב זה הזמן, בדרך כלל הוא גם מגרד מאוד. עם זאת, הכל טוב. זה אומר שהעור שלך מתקן את עצמו.

אז אם אתה'יש לך גלדים קלים, אתה'טובות! רק תוודא שאתה לא'לא לבחור או לגרד אותם והקעקוע שלך אמור להמשיך להחלים יפה.

גודל החומר של הגלדים

עם זאת, זה לא נורמלי לפתח גלדים ענקיים, אם כי זה גם אומר שהקעקוע שלך מרפא. גירוי כבד יכול להתרחש כאשר:

 • הליכי טיפול נאותים לא בוצעו מיד לאחר קעקוע.
 • אתה'פיתח זיהום.
 • אמן הקעקועים שלך היה כבד מדי או עבר שוב ושוב על אותו אזור ופגע יתר על המידה בעור.

אם יש לך גלדים ענקיים, זה'חשוב לטפל בהם כראוי מכיוון שאתה יכול להשפיע באופן משמעותי על התוצאה הסופית של הקעקוע שלך. תמשיך לקרוא!

כיצד להתמודד עם גלדים ענקיים בקעקוע שלך

אם יש לך גלדים גדולים, מרובי שכבות, קרום הררי על הקעקוע שלך, עליך להקפיד לטפל בהם מכיוון שהדחתם, קטיפתם או גירודם עלולים לגרום לקעקוע שלך לאבד דיו ולהיראות דלוח: שם יכול להיות כתמים בהירים בהם הדיו התקלף.

גלדיך צריכים להישאר יבשים על מנת להתכווץ ולהתפורר, והקעקוע שלך צריך להישאר לח כדי שהעור יוכל להמשיך להחלים. התפקיד שלך הוא למצוא אמצעי שמח בין שתי הנקודות הללו.

פה'הופעה:

 • הימנע ממריחת קרמים או קרמים על הגלדה עצמה. אם אתה'מרחי שוב קרם על הקעקוע שלך, הסתובבי עם הגלדים כמה שאפשר.
 • אין לקטוף או לגרד את הגלדים. דיו יושב בתוכם לעתים קרובות ונשפך בהדרגה חזרה לתוך העור במשך שבוע או שבועיים. אם אתה בוחר אותם, אתה מסתכן באיבוד הצבע בקעקוע שלך.

אם אחרי שבועיים אתה'גיליתי שיש לך עדיין גלדים ענקיים, יש כמה צעדים שאתה יכול לנקוט. עם זאת, אם יש לך חששות או שאלות כלשהן, המשאב הראשון שלך תמיד צריך להיות האמן או הסטודיו שבו עשית את הקעקוע שלך. דבר איתם לפני שאתה מנסה משהו על הקעקוע שלך. ברגע שאתה מקבל את המצב שלהם ואת הביטחון שלהם כי הקעקוע הוא לא'לא נגוע, נסה את הפעולות הבאות:

 • לאחר שגרת המקלחת הטיפוסית שלך, תן למים חמים לדלוף על גלדיך כשהם סופגים את המים. יבש אותם במגבת נקייה כאשר אתה'סיימו מחדש. זה יעזור לגלדים להתכווץ ולהתקלף כשהם מתייבשים לאורך זמן.
 • לגרדים גדולים ועקשנים יותר, הניחו מכונת כביסה או מטלית פנים מעל הקעקוע במשך הדקות הראשונות של שגרת המקלחת הטיפוסית שלכם. זה יעזור לגרד לספוג מים ולהאיץ את הייבוש והרמת קצוות הגלדה לאחר מכן.
 • כאשר מתמודדים עם גלדים שזה עתה ניצחו'לא מתחילים להתפורר וליפול (אם הם'אתה עדיין שם לאחר שלושה שבועות) לאחר שהנחת את מכונת הכביסה שלך על הגלדה והוא סחוט במים סביר, בעדינות רבה, עם כף יד מרופדת מלאה בשטיפה או סבון אנטיבקטריאלי, גלגל את היד שלך על הגלדה בזמן שהמים החמים עדיין זורמים. . זה מעט יעזור לקצוות להתחיל להתרומם, אך עליך לעשות זאת בהדרגה. הערה: תהליך זה מסוכן למדי. עשה זאת רק למספר שניות ולא יותר מפעמיים ביום. זהו מוצא אחרון ונעשה על פי שיקול דעתך מכיוון שאובדן צבע פוטנציאלי גבוה.
 • תמיד יבש עם מגבת נקייה והיגיינית. אין לשפשף או לסער את הגלדה במגבת או במכונת כביסה לפנים
 • מומלץ לנסות כל אחת מההצעות לעיל למשך מספר שניות בלבד בכל פעם. פעולות מוגזמות להסרת הגלדים עלולות להשפיע לרעה ולפגוע בקעקוע שלך.

גירוד רגיל והתקלפות העור

גירוד רגיל והתקלפות העור

פורום הקעקועים

מה יכול גריפה לעשות לקעקוע שלי?

אם קעקוע אינו מתרפא באופן טבעי וגלדים יורדים באופן שגוי או מוקדם מדי, הוא עלול לגרום לדהייה של צבע, צבע דביק או דיו חסר, קווים מטושטשים או חלקים חסרים בעיצוב הקעקוע..

זה יכול להטריד מאוד כאשר זה קורה, במיוחד בהתחשב בכך שקעקועים הם השקעה של הזמן והכסף שלך, כמו גם ביטוי לאישיות שלך והם משהו שכולם יכולים לראות. סיבוכים הם הדבר האחרון שאתה רוצה.

עבודה עם האמן שלך לתיקון קעקוע מגורד

רוב אמני הקעקועים ירצו שהקעקוע שלך ייראה במיטבו, שכן הקעקוע הוא פרסומת מהלכת עבורם. לאחר שהקעקוע שלך איבד את גלדיו ונרפא לחלוטין, האמן שלך עשוי להציע לתקן כל תופעה רעה מהגלדים בחינם או במחיר מוזל. אם זה משהו שאתה רוצה לעשות, אל'אל תשכח יותר מדי זמן, מכיוון שלרוב יש מגבלת זמן של שישה עד שמונה שבועות לקבלת מגעים.

אין שום נזק להיכנס לביקור מוקדם יותר כדי להראות לקעקוע שלך מה'קורה. הם בטח היו רוצים לדעת מה'זה קורה בעבודתם ועשוי להציע עוד עצות לטיפול לאחר להתמודד עם המצב הספציפי שלך. אחרי הכל, הם המומחים והתמודדו עם קעקועים רבים ובעיות הריפוי שלהם.

עם זאת, לאמן הקעקוע אין אחריות על הקעקוע שלך ברגע שאתה עוזב את הסטודיו. זה תלוי בהם אם הם מציעים סיוע נוסף.

 • מה לעשות כשהקעקוע שלך נוגד

  קבל ייעוץ לגבי הקעקוע שלך, כולל מידע על טיפול לאחר, ריפוי ויצירת גלדים. גלה מה, למה ואיך להתמודד עם גלדים בקעקוע החדש שלך.

מה קרה? כיצד נוצרו גלדים וכיצד אוכל למנוע אותם בפעם הבאה?

מיד לאחר דיו אותך, אמן קעקועים בעל שם היה עוטף את הקעקוע שלך. זה נעשה כדי:

 • הגן על הקעקוע מפני אבק או חלקיקים זעירים אחרים שעלולים להיכנס לפצע הטרי.
 • הגן על הבגדים שלך.
 • הגבל את האוויר להגיע לקעקוע החדש.

במהלך היום הראשון בערך לאחר קעקוע, עור רגיל יפריש חומר צהבהב הנקרא פלזמה, שהוא הנוזל היוצר גלדים. הוא גם יפריש כמויות קטנות של דיו ודם, אשר ישולבו בגרדות.

להלן כמה דברים שכדאי שתעשה מיד מהעטלף כדי להמשיך לגרד למינימום:

 • השתמש בשטיפת קצף אנטי בקטריאלית, במיוחד כזו המיועדת לטיפול קעקוע, כדי להסיר פלזמה לפני שהיא הופכת לגלדים. כאשר אתה עושה זאת, שטוף את הקעקוע שלך בעדינות רבה והשתמש רק ביד שלך ולא בכל סוג של בד. תן לזה להתייבש באוויר.
 • הזמן את מפגשי הקעקועים שלך בלוקים של זמן קטן יותר כדי להימנע מעבודת יתר של העור ופגיעה בקעקוע שלך.
 • עקוב אחר כל ההוראות למניעת זיהום במהלך ומיד לאחר קעקוע. זה כולל כביסה סדירה, הימנעות מלבישת בגדים צמודים, ואם מומלץ, עוטפים את הקעקוע היטב בלילה.

כיצד אוכל לדעת אם הקעקוע שלי נגוע?

גלדים ענקיים אינם בהכרח סימן לזיהום אך עשויים להיות סימן לכך. אם אתה'אני לא בטוח, להלן מספר סימנים אחרים לזיהום קעקועים:

 • הכאב עולה לאחר 48 שעות במקום לרדת
 • דלקת קשה שנמשכת לאחר שלושה ימים. אם הקעקוע שלך מרגיש חם למגע, או שאתה מרגיש חום או גירוד הקורן מהקעקוע, זה יכול להיות סימן לזיהום.
 • אדמומיות שעולה במקום יורדת. קווים אדומים דקים המסתלקים מהקעקוע הם סימן בטוח לזיהום; אם אתה רואה קווים אדומים, פנה לרופא באופן מיידי כי עלולה להיות לך הרעלת דם.
 • נפיחות רצינית או לא אחידה, במיוחד כשהיא מלווה ברתיחה מלאה או נוזלים.
 • הפרשות או מוגלה מסריחות הן גם סימן בטוח לזיהום.
 • כאבי גוף, חום או חולשה כללית שאינה קשורה למחלה אחרת.
 • גלדים המתמלאים בנוזל צהוב או ירוק, או גלדים המריחים.

אם אתה חושד שאולי יש לך זיהום אבל לא'לא בטוח, לך לאמן הקעקועים ותן להם להציץ בעבודתך. הֵם'ראיתי מאות (כנראה אלפי) קעקועים ונוכל להגיד לך מיד אם יש לך בעיה. אם הם ממליצים על זה, עליך ללכת לרופא ולבצע את כל ההנחיות שהוא נותן לך.

קריאה נוספת אודות זיהום קעקועים

 • האם הקעקוע החדש שלי נגוע? מה עלי לעשות בקשר לזה?

  הקעקוע החדש שלך לא'אל תרגיש נכון, מודאג שאולי יש לך זיהום. למד את הסימפטומים של קעקוע נגוע והנחיות כיצד להתמודד איתו.

קעקוע נגוע - שימו לב להפרשות הצבעוניות והאדמומיות הקיצונית

קעקוע נגוע – שימו לב להפרשות הצבעוניות והאדמומיות הקיצונית

גריפה עבה על קעקוע גורמת לנזק

גריפה עבה על קעקוע גורמת לנזק

תוכן זה מדויק ונכון למיטב ידיעת המחבר ואינו אמור להחליף ייעוץ רשמי ואישי של איש מקצוע מוסמך..

© 2013 אן

הערות

BeerGod40oz ב- 29 באוגוסט 2016:

עשיתי את הקעקוע שלי לפני יותר מעשר שנים ועוד, ואני עדיין מקבל גלדים קטנים מדי פעם, מה זה יכול להיות ??? בבקשה שמישהו יענה! אני'אני ממש עצבני.