הליכי עיקור בקעקוע

ג’ייסון גודרו, הידוע גם בשם "הגודבוי," הוא אמן קעקועים מורשה שחולק את מומחיותו עם העולם במאמריו.

למד אודות שיטות העיקור וכיצד לנקות את ציוד הקעקועים שלך.

למד אודות שיטות העיקור וכיצד לנקות את ציוד הקעקועים שלך.

גבריאל לארוצ’ה באמצעות Unsplash; קנווה

הליכי עיקור וקעקוע של קעקועים

קעקוע הוא אומנות עתיקה, כזו שמתבצעת באלפי חנויות בארה”ב, אך לאחרונה דברים השתנו ולטכנולוגיה החדישה ביותר הייתה השפעה משמעותית על המוצר, הפרקטיקה והמדיניות. כיום לכל מדינה יש כללים, תקנות ונהלי סטריליזציה משלה שצריך לפעול לפיה. החנות המודרנית צריכה גם לשמור רישומים נכונים של כל הליך עיקור שנעשה. אם נמצאה רשלנות או דיווחים על תחזוקה לא נכונה של ציוד, זוהי העיר'משרד הבריאות'אחריות לאכוף חוקים אלה.

במאמר זה, אעשה זאת…

 • לספק מידע על הליכי עיקור,
 • לתת שיטות חלופיות (אם לא ניתן לרכוש ציוד יקר),
 • להדריך אותך בשלבים של שימוש בחיטוי קיטור לניקוי הצינורות והטיפים שלך
 • לענות על כמה שאלות נפוצות על ההליכים.

4 שיטות בסיסיות לעקר ציוד

ישנן מספר שיטות לעקר את הציוד שלך. כולם עובדים, אבל השקידה ותשומת הלב לפרטים חשובה בכל הנוגע לתחזוק הציוד שלך, ואם אתה עושה זאת'לא לעקוב כמו שצריך, שום שיטה לא תעבוד. עליך תמיד להיות מודע לעובדה שאתה קו ההגנה הראשון והאחרון בכל הנוגע להפצת מחלות המועברות בדם. המשמעות היא לעשות את זה נכון בכל פעם שאתה מנקה ומעקר.

ישנם ארבעה סוגים של עיקור המשמשים בדרך כלל את קהילת הקעקועים:

 1. קִיטוֹר
 2. גַז
 3. עיקור קר
 4. חום יבש

1. קיטור

Steam היא השיטה הנפוצה ביותר לעיקור קעקועים. זול יחסית לרכוש חיטוי מייצר קיטור, וקל מאוד לתחזוק אוטוקלאבים. המחירים נעים בין כמה מאות דולרים לכמה אלפים.

אוטוקלב בנוי לשימוש באדים ונראה מאוד דומה לסיר לחץ. עם זאת, ישנם הבדלים ניכרים.

כיצד פועל חיטוי Steam (Steam-Clave)

 • קליפת הקיטור מחממת מים ליצירת אדים. קיטור זה נלכד בתוך קליפת הקיטור והלחץ נבנה בתוך מיכל זה.
 • עליך להשיג לחץ מינימלי של 12 ק”ג על מנת לחסל חיידקים מזיקים או מחלות המועברות בדם.
 • יש לרוץ במשך 30 דקות בלחץ של לפחות 12 קילוגרמים. אי ביצוע הדבר גורם לכישלון לעקר את הציוד.
 • הערה: לכיסי העיקור יש אינדיקטורים מובנים המשנים צבעים כאשר הושג עיקור מוצלח.

2. גז

תחמוצת אתילן, גז חסר צבע ודליק, משמש בשיטה זו. עיקור גז משמש בדרך כלל בקרב הקהילה הרפואית, אך הוא זמין גם לבעלי חנויות קעקועים.

סוגים אלה של אוטוקלאבים הם בדרך כלל יקרים – הם בדרך כלל נעים בין שמונה עשרה מאות דולר למספר אלפים. זוהי דרך מהירה ומאוד בטוחה לעקר את הציוד שלך. עם זאת, עלות ההתחלה גבוהה.

3. קר

עיקור קר הוא באמת השיטה המוזרה ביותר, לדעתי. כאן, פריטים טובלים בכימיקלים נוזליים (שאושרו על ידי ה- EPA), בדרך כלל כולל גלוטאראלדהידים, חומצה חמצנית ותערובות המבוססות על מי חמצן. שיטה זו משמשת לרוב ברפואת שיניים, והיא אורכת בין 8 ל -24 שעות, תלוי בחומר הכימי שבו אתה משתמש.

מעולם לא השתמשתי בשיטה זו בעצמי, ואני מרגיש כי כל פריט שבא במגע עם דם צריך להימחק באוטומט. עם זאת, אם אדם היה משתמש בזה כשיטה לניקוי מראש ולאחר מכן השתמש בחיטוי כדי להשלים את תהליך העיקור, זו כנראה תהיה שיטה בטוחה, לדעתי.

4. חום יבש

זוהי שיטת העיקור הזולה ביותר. רוב מעקרי החום היבש נראים כמו אותם תנורי מיני אפייה שמשתמשים ביסודות חום כדי להגביר את הטמפרטורה, ומבטלים את רוב צורות החיידקים. כדי שזה יעבוד, עליך לשמור על טמפרטורה של 400 מעלות צלזיוס למשך שעתיים לפחות.

שיטה זו אינה מוכרת עוד כסוג של עיקור רפואי, ואינה מומלצת לקעקועים. עם זאת, הוא עדיין משמש לעיקור פריטים כמו חימר, אבקות ופיגמנטים שונים.

מה'היא השיטה הבטוחה ביותר לעיקור?

חום לח (חיטוי קיטור) הוא הדרך היעילה ביותר, על פי מרכזים לבקרת מחלות ומניעתן (CDC).

מעוניין-שיעורי-לימוד-5-עיקור-שיטות

מדריך שלב אחר שלב לניקוי צינורות הקעקועים והטיפים שלך

להלן רשימה פשוטה של ​​הוראות כיצד לנקות ולעקר את אחיזת הצינורות והקעקועים שלך.

 1. הכנס את אחיזת הקעקועים והצינורות למכשיר קולי עם פתרון ניקוי מתאים והפעל אותו למשך 30 דקות.
 2. הסר אותם מהמכונה ובדוק אותם. אם כל דיו קעקוע או דם נראים, השתמש במברשות צינור וסבון נוזלי כדי לשפשף כל שאריות שנותרו בתוך הצינור.
 3. שוטפים ומייבשים.
 4. הכנס אותם לתוך שקיות עיקור מתאימות ואטום בהתאם להוראות.
 5. הכנס את שקיות העיקור האטומות למערך אדים והפעל במשך 30 דקות.
 6. מוציאים ממערבת האדים ומניחים על רשת קירור עד שניתן יהיה להשתמש בהם.

זכור, אם אין לך שואב אולטרסאונד, אל תדאג! רק היה חרוץ ונקה כל כתמי דיו קעקוע או דם שעלולים להיות על הציוד שלך. היו חרוצים ושמרו על הרגלים טובים. התמורה היא מוניטין רב של ניקיון, וזה אומר יותר לקוחות.

הדרכת וידאו: כיצד לעקר צינורות ומחטים

האם אתה יכול לעקר ציוד קעקועים ללא חיטוי?

אם אתה לא'אין לך חיטוי, דון'אין לי חד פעמי מעוקר, ויכול'לא לשלב ניקוי אולטרסאונד עם אמבט כימי, האפשרות היחידה שלך היא חום יבש, שניתן להשתמש בו כדי לעקר ציוד אך דורש הרבה יותר מאמץ, זמן וחריצות לעשות כמו שצריך.

האם עלי להשתמש בחום יבש כדי לעקר ציוד קעקועים?

ניסיון לעקר בחום יבש לוקח יותר זמן, דורש יותר מאמץ, לא'זה לא חסין מטורפים, ועולה בערך כמו קניית חיטוי. שיטה זו ניצחה'אל תחסוך לך כסף גם בטווח הארוך, שכן העלות של מעקר חום יבש יעיל ואמין זהה בערך למחיר של חיטוי. כי שם'אין הוכחה שזה עבד לא משנה כמה אתה זהיר, שם'אין ערובה לכך'יהיה 100% סטרילי. התחשב בעלות התביעה ונזקים אם פגעת בלקוח שלך עיקור לא תקין והגיוני רק לקנות את החיטוי אם אתה'רציני לגבי קעקוע.

מה ההבדל בין חיטוי לעיקור?

חיטוי אכן מפחית את הסיכון לזיהום אך אינו מבטל אותו לחלוטין. זה יכול להפחית מאוד את כמות החיידקים באובייקט, אבל יש'אין זה מבטיח שזה מסלק את כל החיידקים. עיקור, לעומת זאת, יכול לחסל לחלוטין את כל החיידקים והמיקרואורגניזמים שעלולים להזיק, אם מבצעים אותם נכון.

האם אוכל לעקר את הציוד שלי מראש?

אוויר אינו סטרילי. כדי שחפץ מעוקר יישאר סטרילי, יש לשמור אותו בכלי אטום וסטרילי.

מסיימים

סיפקתי מידע קצר ביותר בנושא זה. בכל הנוגע לעיקור הציוד שלך, הבנה מדויקת כיצד לעשות זאת היא חיונית והשגת עיקור היא ההיבט החשוב ביותר להבטחת הלקוח.'הבריאות.

אני מקווה שהחומר למעלה היה מועיל ואינפורמטיבי. אני באמת רוצה להדגיש שהניקיון חשוב מאוד. אתה לא רוצה להיות אחראי לתת למישהו זיהום. תביעות משפטיות כואבות את המוניטין העסקי שלך, ויוציאו אותך מהעסק במהירות.

תודה שקראתם. אם יש לך שאלות או הערות, אני אענה בשאלותיך בשמחה!

© 2012 ג’ייסון גודרו

הערות

מרטין בימר ב- 17 באפריל 2018:

תודה על הטיפים המעולים, אני משתמש בתנור צרפתי. אני מניח את הצינורות שלי על מגש ורדיד נייר מתחת כי המגש שלי מכות. האם נייר הכסף יפגע בצינורות שלי?

סָגוֹל ב- 26 באוקטובר 2016:

אני אמן צעיר ומקווה להיכנס לקעקוע. אני רק לומד על כל האחריות וחשיבות הקעקוע. לימדו אותי לא נכון על ידי אדם שלא היה לו מושג מה הוא עושה ועכשיו אני מחפש את ההנחיה הנכונה. באמת תהיתי הרבה יותר על תהליך עיקור הגז? ותהליך עיקור קר? אם גוף כלשהו יכול לעזור לי זה יהיה נהדר תודה. הנה המייל שלי אם מישהו רוצה לתת לי עצות: [email protected] תודה – violet marie

guyboriblog ב- 06 בספטמבר 2016:

בלוג טוב. אני'ראיתי זיהום כתוצאה מקעקוע גרוע והמראה שלו נורא, ייתכן שאנשים יצטרכו לכסות או להסיר אותו מה שאני חושב שהם לא'לא רוצה

13.10 ב- 24 ביולי 2016:

שלום לך, אני'אני חדש בפורום הזה ובקרוב אלמד את עצמי בעצמי באמנות הקעקוע היפה והלך בעקבות אחד הדודים שלי שהיה מקעקע. יש לי שאלה לשאול אותך אם אתה לא עושה זאת'לא אכפת לי לשאול. האם אתה יכול להשתמש בסיר לחץ בכיריים כחיטוי לעיקור ציוד הקעקועים שלך אם תעשה זאת'אין לך חיטוי מתאים?

13.10 ב- 24 ביולי 2016:

האם אתה יכול להשתמש בסיר לחץ כאוטוקלב למכשיר ציוד קעקועים אם תעשה זאת'אין לך אחד מתאים? אם אתה לא'לא אכפת לי לשאול