עיצובים, משמעויות ורעיונות של קעקוע מסכות האניה היפניות

ריצ’רד הייל הוא חובב קעקועים שלומד וחוקר סמלי קעקועים, משמעויות והיסטוריה.

קעקוע חזה של מסכת האניה.

קעקוע חזה של מסכת האניה.

האניה מסכת היסטוריה ועיצובים

מסכות האניה פופולריות מאוד ביפן, לאחר שהיו סמל בולט בתרבות היפנית במשך מאות שנים. עם השנים, העיצוב התפשט בפופולריות מחוץ ליפן, וזה'ידוע כיום ברחבי העולם.

 • המילה חניה עצמה היא המילה הסינית-יפנית לפראנה, המייצגת חוכמה וידע
 • מסכות האניה מתארות אישה כה קנאית ונקמנית עד שהיא לובשת צורה של שד המתגבר על קנאה וכעס. למרות שיש לה מאפיינים דמוניים, עדיין נותרו כמה תכונות אנושיות.
 • מסכות אלה משמשות בדרך כלל בשיטות חגיגיות בשינטו ומשמשות בתיאטרון יפני מסורתי, המכונה נו קבוקי או תיאטרון נו. ההצגות יתארו מעשים המבוססים על סיפורי עם המתוארכים למאות שנים, חלקם עוד מהמאה ה -14.
 • המסכה משמשת גם ב- kyōgen מחזות יפנים, כמו גם בריקודי קאגורה פולחניים של שינטו.

איך נראית מסכת האניה

עיצוב זה גם מתאר לעתים קרובות ביטוי של אשמה וסבל. הוא יכול לבוא בצבעים ניטרליים, סתמיים או בצבעים עזים ותוססים מאוד. אם הוא משתמש בצבעים קיצוניים יותר, הדבר מתאר רגש עמוק יותר של אלימות בדמות זו. קרניה המוקדדות ושיניה דמויי ניבים תמיד בולטות, כמו גם עיניה הנוצצות קור האבן.

אמני קעקועים העניקו טוויסט יצירתי משלהם לעיצוב זה, לעתים קרובות חורגים ממאפיינים מסורתיים. למד עוד על עיצוב ייחודי זה להלן.

מסכת חניה מהמאה ה -18.

מסכת חניה מהמאה ה -18.

באמצעות ויקימדיה

אפשרויות עיצוב לקעקוע מסכת האניה

עיצוב זה יכול להתבצע במגוון סגנונות ווריאציות שונות.

 • הוא עשוי להיות מעוצב בצבעים קיצוניים כדי לתאר את הרגשות הקיצוניים של הדמות.
 • ניתן לעשות זאת גם בדיו שחורים ואפורים, כמו גם דיו ירוק, כחול, סגול, אדום, ורוד או כתום.
 • ישנם כמה מאפיינים ספציפיים המתוארים כמעט תמיד עם המסכה. כפי שצוין לעיל, מסכת האניה מציגה שיניים דמויי ניבים, קרניים, עיניים כואבות בוהקות, קווצות שיער, ומבט של צער וכעס על פניה. אולם מאפיינים אלה השתנו, ומאפיינים לא מסורתיים אחרים יכולים להכיל אלמנטים שונים.

סמלים נוספים

 • הקעקוע יכול להיות רק המסכה לבד, או שהוא יכול להיות מוצג עם אלמנטים וסמלים קשורים. אם אתה רוצה לשמור על זה מסורתי, שקול להוסיף דגי קוי, גלים, דרקונים, רוח או פריחת דובדבן. תווים יפניים, כגון דמויות קאנג’י, עשויים להיות אופציה נוספת. כמה גברים ונשים עשויים גם לבחור להוסיף נושא משלהם.
 • זהו עיצוב נהדר לעיצוב בעיצוב קעקוע עם עיצוב שרוול מלא בסגנון יפני. לדוגמה, סמוראים הם אופציה נוספת שתרצה להחיל על הנושא היפני שלך.

משמעויות

להלן כמה משמעויות נפוצות יותר של קעקוע האניה:

 • חוכמה
 • נקמה
 • רוע
 • כַּעַס
 • סֵבֶל
 • קנאה
 • לַעֲנוֹת

מסכת חניה מגולפת בצל דרמטי.

מסכת חניה מגולפת בצל דרמטי.

גויאן בוליסי באמצעות פליקר

© 2013 ריצ’רד ריקי הייל

הערות

AL ב- 13 באפריל 2020:

מאמר מדהים.

אני מחפש מסכת האניה הנושכת סכין בפיה כלומר. יש לך מושג מה זה אומר ?

אל ב- 16 במרץ 2017:

כבר קבלתי את קעקוע האניה שלי על האמה.

איאן סטון ב- 11 ביולי 2014:

מאמר נחמד, אני'אני באמת חושב לעשות קעקוע מסכת האניה משלי בשבועות הקרובים! אוהב את הצבעים בהם. שלי ניצח'אין לי משמעות ככזו (אני עושה קעקועים כי אני אוהב את העיצוב בדרך כלל לא בשביל משמעות ספציפית) זה אני'אני חושב על זה יהיה כיסוי של קעקוע ישן מלפני כעשר שנים בערך!

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -13 בספטמבר 2013:

@קים, תודה על הביקור, ההערה וההצבעות 🙂 LOL, זה'מדהים, זה באמת. מי היה מאמין שמסיכת האניה תהפוך לפופולרית כל כך כמו אמנות גוף? הערה נהדרת ונקודה קים, שמור על עצמך 🙂

@מורים, תודה רבה. הם יכולים להיות די גרפיים, אך מעריכים את ההשפעה התרבותית. התנאי "חניה" היא מילה סינית-יפנית לפרג’נה, המייצגת חוכמה. אני'אני שמח ליהנות מהלימוד עליהם מלמד, אני מרגיש אותו דבר לגבי המאמרים שלך. שמור על עצמך.

דיאנה מנדז ב- 11 בספטמבר 2013:

אני יכול לראות את הסמליות ברוב המשמעויות, למעט חוכמה. הייתי רואה את אלה כמפחידים. עם זאת, אני כן מבינה שהם ביטויים תרבותיים. אני תמיד נהנה מהפוסטים החינוכיים שלך.

עופות אש מצפון קרוליינה ב -11 בספטמבר 2013:

אלוהים לא חשבתי על תיאטרון נו מאז הקולג ‘, ולא היה לי מושג שהמסכות ששימשו באירועים תיאטרליים אלה עברו לקעקועים כאלה מהעולם הזה. הצביעו לאורך כל הדרך! אני גם מסכים עם גב ‘דורה, שמי שעושה את הקעקועים האלה טוב אם יצליח לספר את הסיפור כמוך..

הכי טוב לך,

קים

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -11 בספטמבר 2013:

@נייל, תודה על ההערה. מעריך את ההצבעה, LOL 🙂 הצבעים במסכת האניה נהדרים, צבעוניים מאוד. אני מאמין שקעקוע האניה הוא ייחודי ומסתורי, תכונות שחלקן מחפשות בקעקוע. שוב תודה.

@MsDora, תודה על הביקור. זוהי מטרה אישית שלי MsDora כי גברים ונשים רבים בוחרים קעקועים כי הם אוהבים את זה באותו רגע בזמן. רבים עדיין מקועקעים מבלי לדעת את ההיסטוריה, הסמליות והמשמעויות העומדות מאחורי סמל הקעקוע שלהם. אנו מנסים להדגיש זאת בכל מאמר מכיוון שיום אחד, רובם יתחרטו על דיו גופם. אתה רוצה לעשות קעקוע שבטוח יאהב אותך עשרות שנים בהמשך הדרך, קעקוע המייצג משהו סמלי. זֶה'זו נקודה מצוינת גב ‘דורה.

דורה ווית’רס מהקריביים ב -10 בספטמבר 2013:

האם ניתן להניח שחובבי קעקועים יודעים את כל המידע הרקע הזה על הקעקועים שהם עונדים? זו תהיה תכונה גואלת, אם הם יכולים לספר את הסיפור כמוך. מעניין מאוד!

נל רוז מאנגליה ב- 09 בספטמבר 2013:

ובכן הצבעתי שכן, אם היה לי העצב! חחח! אוהב את המסכות, כל כך צבעוניות!

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -9 בספטמבר 2013:

@Faith, שוב תודה 🙂 אני אוהב את העיצובים היצירתיים של קעקוע האניה. אוהב גם את הצבעים והסמלים הכלולים בחניה. LOL, תיאור מושלם! שוב תודה אמונה 🙂

@רובי, אני יכול להבין, בהחלט סמל קעקוע לגברים בעיקר. כמוך, אני אוהב את העיצובים והאמנות של עיצוב הקעקועים של מסכת האניה.

@פרנק, LOL !! אתה צריך להביא לך פרנק אחד, לפחות, בנישה שלך, כנראה קעקוע קוצץ עגום. כן, בהחלט אוהב את יצירות האמנות בקעקועי האניה.

פרנק אטנאסיו משלטון ב -7 בספטמבר 2013:

אני יכול לומר שאני אוהב את זה … כל כך הרבה צבעים ונראה שהרבה ייעודים חייבים להיכנס לאומנויות הבשר האלו שהצביעו מדהים!!!!!

רובי ז’אן ריצ’רט מדרום אילינוי ב -5 בספטמבר 2013:

אני באמת יכול'לא אומר שאני אוהב את אלה, הם צבעוניים ואני'אני בטוח אהוב על ידי רבים … תודה…

קורא אמונה מדרום ארה”ב ב- 05 בספטמבר 2013:

וואו, מילים, הקעקועים האלה יוצאים מהטבלאות בטרוף! מעולם לא ראיתי עיצוב כזה … זה השני שיש מהעולם הזה…

למעלה ועוד ולשתף

חיבוקים, אמונה קוצר