קעקועי עץ: עיצובים, רעיונות, משמעויות ותמונות

ריצ’רד הייל הוא חובב קעקועים שלומד וחוקר סמלי קעקועים, משמעויות והיסטוריה.

עץ-קעקועים-ומשמעויות-עץ-קעקוע-עיצובים-ורעיונות-עץ-קעקוע-תמונות

ונסה עמ. באמצעות Flickr Commons

קעקוע העץ: משמעות והיסטוריה

עצים היו חשובים ביותר לרוב התרבויות לאורך ההיסטוריה. העץ נתפס מאז ומתמיד כסמל לחיים, וקעקועי עץ מתחילים מאות שנים למקורות הקעקוע.

העץ הוא אחד הסמלים העשירים ביותר, ובקעקוע הוא יכול לסמל דברים רבים ושונים בבת אחת. משמעותו תלויה הן בקעקוע והן במי שיש לו. ישנם סוגים רבים ושונים של עצים, כל אחד עם אסוציאציות משלו, אם כי בסך הכל הם מסמלים התחדשות, התחדשות וחיים..

אנו מקבלים את המשמעויות הללו ממחזורי העץ. צפייה בעץ במהלך שנה עוזרת לנו להבין באופן מלא יותר את כל הדברים שקעקוע יכול להיות. באביב הוא מתחיל לצמוח עלים ופרחים. במהלך הקיץ, הוא עלה מלא. עד הסתיו, השינויים בה דרמטיים: העלים הירוקים התוססים הופכים צבעים יפים, כאילו נפרדים לפני שהם נופלים על הקרקע. בחורף העץ חשוף, אך כשהאביב החדש מתעורר, הוא מתעורר לחיים שוב. מחזור זה יכול לייצג את מעגל החיים והוא סמל רב עוצמה שיש לזכור (או על גופך) כתזכורת.

בכמה תרבויות עתיקות, קעקוע העץ ייצג אחד'דרגה חברתית או קיבוץ חברתי והיה סמל לאצולה. מכיוון שתרבויות רבות בעבר האמינו כי העץ קדוש, קעקועים אלה נחשבו גם הם לקדושים. אם מישהו שלא היה בקו דם אציל נתפס בקעקוע עץ, הוא היה נענש, אולי עד מוות.

קעקועי עץ יכולים להיות מעוצבים בדרכים רבות ושונות: חלקם מתמקדים בקליפת העץ, בעוד שאחרים מתארים את הענפים; לחלקם עלים רבים, בעוד שאחרים עשויים להיות מעטים מאוד או אף אחד מהם. כמה קעקועים של עצים עשויים לתאר יער, בוסתן או עץ אחד, וחלקם כוללים את השורשים. ניתן לשלב גם פרחים או עיצובים אחרים.

עץ-קעקועים-ומשמעויות-עץ-קעקוע-עיצובים-ורעיונות-עץ-קעקוע-תמונות

אלי הולצמן באמצעות Flickr Commons

כשהענף כפוף העץ נוטה.

– וירג’יל

עץ-קעקועים-ומשמעויות-עץ-קעקוע-עיצובים-ורעיונות-עץ-קעקוע-תמונות

joshinminn דרך Flickr Commons

שימו לב שהעץ הנוקשה ביותר נסדק בקלות, בעוד הבמבוק או הערבה שורדים על ידי כיפוף עם הרוח.

– ברוס לי

עץ-קעקועים-ומשמעויות-עץ-קעקוע-עיצובים-ורעיונות-עץ-קעקוע-תמונות

Råbbit (בשימוש עם הרשאה)

האם אתה, אתה, מגיע לעץ

היכן שהם הכריחו גבר הם אומרים שרצחו שלושה.

דברים מוזרים אכן קרו כאן אין זר

אם נפגשנו בחצות בעץ התלוי.

– העץ התלוי

קעקועים עץ פופולריים

ישנם סוגים רבים ושונים של עצים לבחירה: אלון, מייפל ואורן, רק כדי לציין כמה. עם זאת, כקעקוע, עצים מסוימים בדיו יותר מאחרים. העצים למטה הם כמה מהעצים הפופולריים ביותר המשמשים לעיצובים של קעקועים.

 • עץ החיים
 • אֵפֶר
 • דובדבן
 • לִבנֶה
 • בודהי
 • כַּף הַיָד
 • בונסאי

קעקועים מסוימים של עצים עשויים לתאר רק את ענפי העץ, אשר עשויים להכיל עלים או פרחים או לא. דוגמה אחת היא עץ הדובדבן או קעקוע של פריחת הדובדבן. ניתן למצוא עצי דובדבן ברחבי אסיה וביפן, ומשמעותם חזרה מאות שנים אחורה. מכיוון שהם פורחים בבת אחת בפיצוץ קצר אך יפהפה של פריחה, הם באו לסמל את ארעיות החיים. הפריחה ("סאקורה" ביפנית) מייצגים את החיים'שבריריות ויופי, כך שקעקוע זה עשוי לשמש תזכורת לכך שלמרות שהחיים יפים להפליא, הם גם קצרים. קעקוע פריחת הדובדבן יכול לייצג גם פוריות ונשיות. למרות שקעקועים אלה פופולריים באסיה, הם פופולריים גם במקומות רבים אחרים בעולם.

כמה קעקועים כוללים את הקליפה, הענפים ושורשי העץ. אחת הדוגמאות לכך היא ה קעקוע עץ החיים, המסמל כוח, ידע, חיוניות, גלגול נשמות. ניתן למצוא תיאורים של עץ החיים בתרבויות עתיקות רבות ובתאולוגיות, מיתולוגיות ופילוסופיות שונות בעולם: הוא מתייחס לקשר ההדדי של כל החיים ומשמש מטאפורה למוצא האבולוציוני המשותף שלנו. המונח עץ חיים עשוי לשמש גם שם נרדף לעץ קדוש או לעץ הדעת שנאמר כי הוא מחבר בין כל צורות הבריאה, ומחבר בין השמים לעולם התחתון. הקלטים האמינו מאוד כי לעצים יש רוחות, ולכן קעקוע זה מעוצב לעתים קרובות בעיצובים קלטיים מסורתיים, שאין להם סוף או התחלה ומייצגים את מעגל החיים הבלתי נגמר, המסמל גם שורשים וענפים המחוברים זה לזה..

ישנם עצים סמליים רבים אחרים שעשויים לשמש לעיצובים של קעקוע עצים:

 • ה בְּרוֹשׁ יכול לסמל זיכרון והבנה.
 • היפה עֲרָבָה מייצג אבל, תובנה וריפוי.
 • ה אֵפֶר (עם קליפה שניתן להשתמש בה להרבה דברים, החל מרהיטים ועד עטלפי בייסבול) מסמל הקרבה, רגישות ומודעות.
 • עצי דקל הם סמלים גלובליים של חופים והאזורים הטרופיים ומייצגים אמת, כבוד, שאיפה ופוריות.
 • עץ הבודהי הקדוש (המכונה גם עץ העולם) מסמל הארה ואת הפוטנציאל שיש לך בתוכך. הוא חשוב ביותר לבודהיזם ומהווה קעקוע נהדר לכל מי שזקוק לעידוד קטן, שכן עץ הבודהי יכול להזכיר לך לעקוב תמיד אחר ליבך וחלומותיך. זה יכול גם לסמל רוחניות ואריכות ימים.
 • עץ המשפחה: בדרך כלל מוצג עם שורשים וענפים עמוקים, לעתים קרובות בדיו עם בני משפחה' שמות או תאריכי לידה. אם תבחר בקעקוע זה, ייתכן שתרצה לשלב את שם המשפחה שלך אי שם בעיצוב.

עץ-קעקועים-ומשמעויות-עץ-קעקוע-עיצובים-ורעיונות-עץ-קעקוע-תמונות

Råbbit (בשימוש עם הרשאה)

והגיע היום שבו הסיכון להישאר צמוד בניצן כואב יותר מהסיכון שנדרש לפריחה.

– אנאיס נין

מישהו יושב בצל היום כי מישהו נטע עץ מזמן.

– וורן באפט

משמעויות קעקוע עץ

למרות הקעקוע'המשמעות תלויה בסוג העץ, להלן כל המשמעויות השונות הקשורות לקעקועי עץ. זכור, משמעויות אלה נקבעות על ידי העץ הספציפי שאתה בוחר.

הֲבָנָה

כוח

שינוי

רוּחָנִיוּת

נָשִׁיוּת

יֶדַע

שִׂגשׂוּג

קישוריות הדדית

מַרפֵּא

חוכמה

מִשׁפָּחָה

אבולוציה

מעגל החיים

כָּבוֹד

מוֹרֶשֶׁת

פוריות

תוֹבָנָה

חיוניות

לְהַקְרִיב

תמותה

בהצלחה

יוֹפִי

אֲרִיכוּת יָמִים

דוֹר

הִתחַדְשׁוּת

עֶדנָה

התחלה חדשה

חַיִים

חיים ללא אהבה הם כמו עץ ​​ללא פריחה או פרי.

– חליל גיבראן

לפני שאתה מקעקע

יש כמה דברים מאוד חשובים שעליך לעשות לפני שאתה מקבל דיו.

 • הקפד לקחת את הזמן לעשות מחקר. אתה רוצה לוודא שאתה מבין היטב מה מייצג הקעקוע שלך. אתה לא'לא רוצה לעשות קעקוע ולגלות אחר כך שזה לא'לא מתכוון למה שחשבת לראשונה.
 • דוֹן'לא למהר לקבל דיו! אם אתה לא בטוח מה אתה רוצה, אל'לא מקבלים דיו. הקפד לתת לרעיון זמן. כל כך הרבה אנשים עושים קעקוע בדחף או מקבלים כזה שהם לא לגמרי בטוחים בו ובסופו של דבר חרטות עצומות על ההחלטה שלהם.
 • קח את הזמן, עשה את המחקר שלך, ובחר את הבחירה שלך. ברגע שאתה יודע מה אתה רוצה, קח את הזמן להסתכל על כמה שיותר עיצובים קעקועים. אתה רוצה לוודא שהקעקוע שלך מייצג באופן מושלם את הסגנון האישי שלך. אמן קעקועים יכול לעבוד איתך אם אחד מהעיצובים שלהם לא עושה זאת'לא מתאים לחזון שלך.

קעקוע הוא צעד גדול והחלטה לכל החיים. אם אתה מרגיש שקעקוע עץ אינו בשבילך או שאתה רוצה להסתכל על עיצובים נוספים של קעקועים, אנא אל תהסס לעקוב אחר הקישורים הבאים כדי לצפות בסמלים, עיצובים, רעיונות ומשמעויות נוספים רבים..

תודה על הביקור שלך.

פעם היה עץ … והיא אהבה ילד קטן …. והעץ היה מאושר.

– של סילברשטיין, העץ הנותן

© 2012 ריצ’רד ריקי הייל

הערות

הווארד סטיל ב- 22 בפברואר 2016:

וואו, אם לומר את האמת, אפילו לא חשדתי שלקעקועים של עצים עשויות להיות משמעויות מסוימות. חשבתי שהם מיועדים בעיקר לבידור או ליופי-ובכן, לא יותר מסתם אמצעי לביטוי עצמי. לאחר שקראתי את ההודעה הבנתי שטעיתי. למרות שאני לא חובב קעקועים ואני לא מתכוון להכין את זה בעתיד הקרוב, נראה מעניין לקרוא על המשמעויות של כל חלק בעץ. וגם לסוגים שונים של עצים יש משמעויות שונות. זה מפתיע!

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -9 באוגוסט 2013:

KJ, אני שולח לך את הטוב ביותר ותמיד, תודה רבה! היי, אפשר גם ליהנות מזה, היי? תודה רבה על המילים החמות, חבר יקר. הרבה הערכה ואהבה תמיד!

kjforce מפלורידה ב -7 באוגוסט 2013:

כותב התסריט ….. רק גלש באופן אקראי וחשבתי לעצמי…

ילד שכותב התוכן באמת מגיע אל " שורש " מהנושאים שלו ……. ואז " ענפים " משם … בבקשה סלח..לא יכולתי'אל תתנגד להומור ותמיד אהב את הכתיבה שלך, הם כל כך אינפורמטיביים … מקווה שאתה נהנה מהקיץ….

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -4 באוגוסט 2013:

ג’ואן, אתה'בהחלט בברכה ותודה על ההערה! וואו אתה'הוא לוחם. תחשוב על העץ, על כל מה שהוא מייצג, על כל מה שהוא סובל באקלים הקשה ביותר. אני מאמין שזה יעשה קעקוע נהדר, אשמע את כולכם'עברתי. בחירה טובה, שוב תודה!

ג’ואן ב- 28 ביולי 2013:

תודה על כל המידע על קעקועים מעץ. אני מחפש את הקעקוע השלישי שלי. הראשון שלי הוא רק ורד ורוד פשוט על החזה שלי איפה שהסרטן שלי היה. השני שלי היה על משפחה של כוהנת לוחמת. היא הייתה לוחמת & אז היא שייכת איתי, כי נלחמתי כדי לחיות. אני מסתכל על עץ החיים. תודה על המידע & משמעות העץ.

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -27 ביוני 2012:

בת ‘, תודה שקפצת. שמחה שאהבת את העצים. אני יודע איך אתה מרגיש, הקעקוע הראשון הזה הוא צעד גדול. אבל שמח שאתה לוקח את הזמן למצוא את הנכון. עם הרקע האירי שלך, אתה יכול'אין לטעות בעיצובים קלטיים כאלה או אחרים. תעדכן אותי.

BethDW ב- 25 ביוני 2012:

הקעקועים האלה מדהימים, אני'אני כרגע בתהליך של ניסיון להחליט מה אני צריך לעשות לקעקוע הראשון שלי, ואני'אני ממש נמשך לתמונות קלטיות (הרקע שלי אירי) אז אני אוהב את העצים בסגנון קלטי שמוצג כאן!

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -17 ביוני 2012:

*אלוקסין, שוב תודה על שהגעת. זה באמת כך. אני אוהב את ההיבט ההיסטורי מאחורי האמנות וההיסטוריה הקלטית. שוב תודה!

*מקס, שמח לראותך שוב 🙂 אדיב מדי! אני שמח שנהנית. איחולים לבביים:)

*Fennelseed, שוב תודה על שהקדשת מזמנך לקפוץ. אני מסכים. אני אוהב את כל עבודות האמנות שנעשו על הקעקועים האלה. הם מבוצעים היטב. שוב תודה אנני!

אנני פן מאוסטרליה ב -13 ביוני 2012:

אני אוהב את העיצובים האלה, במיוחד את המונו כיוון שהם כמו תחריטים עדינים. המשמעויות מאוד משמעותיות ומתאימות לסמל העץ. העץ המתערבל פשוט מעולה, אני'מ ‘עם מקס, אז, כל כך מגניב!!

BeyondMax מסידני, אוסטרליה ב -13 ביוני 2012:

מדהים. עוֹצֵר נְשִׁימָה. הם מהפנטים. אני רק יכול'אל תתרחק מהדף הזה. זה'זה כל כך מגניב!

אורליו לוקסין ממחוז אורנג ‘, קליפורניה ב -13 ביוני 2012:

זה'מעניין שסמל כל כך יפה נראה נדיר למדי בצוואר שלי ביער (משחק מלים מיועד). לא הייתי מזהה את הגרסה הקלטית באמצע כעץ. מצביע על זה ויפה.

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -12 ביוני 2012:

*קאסי, תודה שהקדשת מזמנך להגיב ולהצביע. תודה רבה. לא הייתי'לא אכפת לעץ שלם, כל עוד הוא קטן בעצמי.

*אהוב דוקטור, תודה רבה רבה. אני מסכים, זהו אחד המאמרים הטובים שלי. הרבה מידע על קעקועים של עצים. אני מעריך את הביקור 🙂

*LMM, זה רעיון מצוין. העץ מושלם לסמל ילדיכם ומשפחתכם. אני אומר לך על זה.

*SGE, תמיד נהדר לשמוע ממך. תודה על התגובה. אני גם אוהב את הקעקוע הזה. אני באמת חושב שכולם נעשו היטב.

*טיפות שלג, תודה שהקדשת מזמנך. אני אסיר תודה.

*טילסוניטאן, תודה שנכנסת להגיב ולהצביע 🙂 נשים רבות ביישניות בכל הנוגע לקעקועים סמליים עמוקים. אם הם מיועדים להופעה, הם יודיעו לך 🙂

*פרנק, LOL 🙂 אני תמיד אסיר תודה על כך שאתה מבקר את פרנק. שוב תודה. שמור על עצמך.

*קאש, שוב תודה 🙂 מעריך אותך שהקדשת מזמנך לקפוץ, להגיב ולהצביע.

*צועני, תמיד תענוג 🙂 קעקוע עץ יכול להיות סמלי להרבה תרבויות בכל רחבי העולם. רק בשביל לעשות קעקוע עץ, לא הייתי רוצה'אלא אם זה סימל לי משהו אישי.

*AE, מעריך את ההערה. אני מסכים שזהו קעקוע יפהפה. הרבה תודות.

רובי ז’אן ריצ’רט מדרום אילינוי ב -11 ביוני 2012:

אלה הם מאוד יפים. זאת עם יונק הדבש…

הצוענית רוז לי מחוף דייטונה, פלורידה ב -11 ביוני 2012:

אני אוהב אותם ריקי אבל אני לא'לא יודע למה ארצה שיקעקע עליי עץ.

תומאס סילביה ממסצ’וסטס ב -11 ביוני 2012:

היי ידידי, כל הקעקועים המעולים, כל הכבוד !

הצביעו ועוד !!!

פרנק אטנאסיו משלטון ב -11 ביוני 2012:

קעקועים של עץ .. מי היה מדמיין את זה .. בעצם אני אוהב את זה .. ותודה על ההיסטוריה שהצביע גבר 🙂

מרי קרייג מניו יורק ב- 11 ביוני 2012:

יש כמה קעקועים יפים במרכז הזה! אין ספק שעשית הרבה מחקר. זה'מדהים כמה נשים יש עכשיו קעקועים גדולים כאלה.

הצביע ומעניין.

טיפות שלג מהכוכב השני לימין ב- 11 ביוני 2012:

וואו! קעקועים מסודרים!

עיניים איריות נוצצות מ- Upstate, ניו יורק ב- 10 ביוני 2012:

עכשיו אלה, אלה יפים. אני אוהב את הצילום הראשון וה -13 מלמטה. הם מהממים במיוחד.

littlemarkiesmom מהדרום החם והלח ב- 10 ביוני 2012:

מגניב מאוד! אני'רציתי לעשות קעקוע עץ שייצג את הילדים שלי ואת בעלי. חקרתי הרבה, חיפשתי הרבה ועדיין החלטתי מה להשיג. נהנתי לקרוא את זה ולראות את התמונות מאוד. תודה על מאמר מעולה! 🙂

9.26 ב- 10 ביוני 2012:

זהו אחד ממרכזי הקעקועים הטובים ביותר שלך .. המידע כאן מוצג היטב ויסודי. לאחר קריאת המאמר שלך, יש לי הבנה טובה יותר של משמעויות וייצוג קעקועים. תודה על השיתוף!

CassyLu1981 מספרינג לייק, צפון אמריקה ב -10 ביוני 2012:

וואו, אלה כמה טאטים מדהימים! לא הייתי'לא אוכל לקבל כזה על כל הגב שלי אבל אני מאוד אוהב את פריחת הדובדבן 🙂 רכזת נהדרת כרגיל, הצביעו ושיתפו!

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -10 ביוני 2012:

*דין, תודה שהקדשת מזמנך להצביע, לקרוא ולהגיב. טאט מדהים! רציתי להשיג עוד אחד, אבל אני פשוט לא'לא יודע מה לקבל. אני באמת אוהב את הרעיון של עץ החיים. מעריך את המשוב. איחולים לבביים.

*KJ, תמיד תענוג לשמוע ממך KJ. נקודה מצוינת. זוהי התייחסות והתייחסות לגוף ולעץ, אתה צודק. אני אסיר תודה KJ, שמור על עצמך.

kjforce מפלורידה ב -10 ביוני 2012:

כותב התסריט..הגיוני.." עץ הוא גזע הגוף, הידיים/רגליים הגפיים "..מחווה נהדרת לסביבה לאמא אדמה ….. אהבתי את מרכז הקעקועים הזה … מעניין מאוד…..

ג’ופרסון דין סקסטון מ- Nowhere Land, אונטריו, קנדה. ב- 10 ביוני 2012:

רכזת מעולה, הצביעו!!!

השרוול שלי הוא שילוב של פרחים, עצים וקיסוס שונים, שלכולם יש משמעות מסוימת ומתאם למישהו שאני אוהב. זה היה פוסט נהדר אם אתה'לא בטוחים מה לקבל!!!

אהבתי את זה!!!