היסטוריית קעקוע ורדים, רעיונות ומשמעויות

מישל מוקסמת מסמלי קעקועים ואמנות. העיצובים האהובים עליה כוללים סמלים עתיקים ונושאים דתיים.

ורד-קעקוע-היסטוריה-רעיונות-ומשמעות

הוורד הוא ללא ספק הפרח המוכר ביותר בעולם, והוא אחד הסמלים המפורסמים והמתמשכים ביותר בתרבות המערבית, בדומה לפרח הלוטוס.'בולטות כסמל בתרבויות המזרח. זה כבר מזמן נושא מועדף על משוררים ואמנים, ובמאות השנים האחרונות הוא הפך גם לסמל קעקועים פופולרי..

למד על מקורו של קעקוע פרחים זה וקבל השראה מהרעיונות והמשמעויות השונות של קעקוע ורדים.

היסטוריית קעקוע ורדים

מקורו של הוורד בפרס שם הוא נתפס כסמל גברי. עם השנים, הוא הפך להיות קשור לנשיות, אולם הפרח פופולרי בקרב גברים ונשים כאחד. למרות שקעקוע הוורדים נושא כיום שפע של משמעויות, הוא ייצג רק אהבה.

למעשה, קעקוע הוורדים זכה לפופולריות בשנות השלושים מאחר שמלחים הדביקו אותם לעתים קרובות על גופם כתזכורת לנשותיהם, חברותיהם ואמהותיהם. הציבור הרחב עקב אחר כך אחר מגמה זו, והיה מקובל שגברים יקעקעו ורדים על חזהם עם אהובם'שמו משולב בעיצוב.

קעקוע ורד מלחים

קעקוע ורד מלחים

רעיונות ומשמעויות של קעקוע ורדים

 • ורד וגולגולת: הגולגולת היא סמל חזק להתגברות על אתגרים או מותו של אויב. בשילוב עם הוורד, קעקוע זה הוא ייצוג של חיים לאחר המוות – כיבוש אויב והתחלת חיים חדשים. העיצוב המפורסם ביותר מתאר ורד שצומח מתוך גולגולת'ארובות עיניים. יש אנשים שאוהבים שהגולגולת עונדת את הוורד על ראשה.
 • עוגן ורד: זהו קעקוע ימי קלאסי המייצג מחויבות לאדם אהוב. מלחים שקיבלו קעקועי עוגן כללו בדרך כלל את שם חברתם, אשתם או אמו והוספת ורד היא מחווה מיוחדת למישהו המיוחד הזה.
 • ורד ופגיון: שני אלמנטים מנוגדים אלה יכולים ליצור קעקוע מרשים ויזואלית חדור משמעות עמוקה. הפגיון מייצג בגידה, אכזריות ומוות. עיצוב קעקוע המתאר פגיון שדוקר ורד יכול לייצג את הלובש'האמונה שהרוע תמיד כובש את התמימות. זה יכול גם לסמל את שברון הלב, במיוחד אם תוסיפו כמה טיפות דם הנופלים משושנה שמוטה. קעקוע פגיון עם גפני ורדים עטוף סביבו מייצג את הדואליות של חיי האדם ואת המאבק המתמיד שלנו בטוב וברע. קעקוע של ורד'גפנים קוצניות שחונקות פגיון פירושו שהטוב תמיד מנצח את הרוע או שאהבת אמת אפשרית לאחר שברון לב.
 • ורד ושעון: קעקועי שעון מייצגים דברים רבים, אך הם בדרך כלל אובייקטים שעוזרים לנו לעקוב אחר חיינו, ולכן הם מייצגים את הזמן. עיצוב קעקוע בעל שעון ללא ידיים ורד מסמל אהבה אינסופית. שעון עצר מייצג רגע בזמן. שילוב עם ורד, עיצוב זה יכול להיות סמל לרומנטיקה מסוימת בעבר שלך, או שהוא יכול לייצג תאריך יום נישואין.
 • ורד ויונה: קעקועי יונה הם בדרך כלל מחוות למי שנפטר. עיצוב קעקוע ורדים ויונים יכול לשמש כמחווה לאדם אהוב שהלך.
 • ורד וסנונית: סנוניות ידועות בנסיעות למרחקים גדולים אך תמיד מצליחות למצוא את דרכן חזרה. קעקוע המשלב גם את הסנונית וגם את הוורד יכול לסמל את הלובש'נאמנות לאהוב בבית.
 • ורד ופרפר: קעקוע ורדים ופרפרים מייצג טרנספורמציה בהקשר של אהבה או רומנטיקה. הלובש יכול לשלוח את המסר שהם השתנו באהבה או שהפכו עלה חדש לאחר פרידה או שברון לב.
 • ורד ותפילה: זהו שילוב פופולרי מכיוון שהוורד מזוהה עם מרי, ותפילת התפילה היא מחרוזת חרוזי תפילה המוקדשים לה. עיצובים של קעקוע תפילה משלבים לעתים קרובות את הוורד הכחול מכיוון שהצבע הכחול קשור למרי's גלימה. אנשים שמקבלים את זה רוצים להיזכר שהם מוגנים על ידי אם האלוהים.
 • פריחת ורד ודובדבן: עיצוב הקעקועים הזה יפה והמשמעות יכולה להיות כל מה שתרצו שיהיה. בדומה לשושנה, גם פריחת הדובדבן קשורה ליופי ואהבה. פריחת הדובדבן פופולרית בתרבויות המזרח או האסיה, כך ששילובם עם ורדים (סמל מערבי) יכול להיות מחווה נחמדה להתמזגות של שתי תרבויות.
 • קעקוע ורדים מצפן: ורד המצפן הוא העיגול על מצפן המציג את הכיוונים. קעקוע המצפן הוא קעקוע ימי פופולרי מאוד ונלבש על ידי מלחים שהאמינו שהקעקוע יגן וידריך אותם במים גסים. כיום, אנשים אוהבים לשלב את פרח הוורד בעיצוב. זה בדרך כלל מקושט על האמה הפנימית.

אתה יכול להתלונן כי לשושנים יש קוצים, או שאתה יכול לשמוח כי לקוצים יש ורדים.

– פאבלו פיקאסו

משמעות קעקוע ורדים

למרות שלורד יש היסטוריה ארוכה של ייצוג אהבה, הדימוי שלו נושא מגוון משמעויות שונות כיום. המשמעות יכולה להשתנות בהתאם לצבע, למיקום ולעיצוב.

משמעויות נפוצות:

 • אהבה
 • יוֹפִי
 • חוסר זמן
 • מְסִירוּת
 • תשוקה
 • הגנה או קשיחות (הקוצים מייצגים זאת)

משמעויות של צבעים:

 1. לבן: צבע זה מייצג באופן מסורתי תמימות וטוהר. זה יכול להיות גם סמל להוויה או שיש לו מעריץ סודי.
 2. אָדוֹם: על פי המיתולוגיה היוונית, הוורד היה במקור לבן אך הפך לאדום כשגדל במאגר דם שנשפך על ידי אפרודיטה.'המאהב ההרוג, אדוניס. הצבע האדום מייצג אפוא אהבה אלמותית שיכולה לעמוד בזמן ואפילו במוות. ורד אדום מסמל גם תשוקה, רומנטיקה ואזכרה.
 3. וָרוֹד: ורדים ורודים מסמלים נשיות, אלגנטיות, עדינות, חסד ותמימות. יש אנשים שעשויים להשתמש בו כדי להראות שהם ניצולי סרטן. ורדים ורודים מייצגים גם אהבת אם.
 4. צהוב: שמחה, מסירות נפש, קנאה.
 5. שָׁחוֹר: ורדים שחורים מייצגים מוות, צער ועצב. הם יכולים לשמש כמחווה לאדם אהוב שנפטר. בתרבויות מסוימות, הוורד השחור מקועקע על חיילים שחוזרים הביתה מהמלחמה מכיוון שהוא מסמל השלמת מסע ארוך ומפרך. הם גם מייצגים כוח ומרד.
 6. כָּחוֹל: ורדים כחולים אינם קיימים בטבע. מכאן שורד כחול מייצג משהו בלתי ניתן להשגה או פנטזיה שאולי תתגשם. הם גם מייצגים את מרים הבתולה שכן גלימתה מתוארת ככחול ושושנים קשורות למחרוזת התפילה (חרוזי תפילה המוקדשים למריה).
 7. סָגוֹל: צבע זה מייצג קסם או אהבה ממבט ראשון. זהו גם צבע המלוכה והעושר.
 8. תפוז: כתום מסמל התלהבות, התרגשות והתחלות חדשות.

צורות ומשמעויות:

הפרח'צורתו מעבירה משמעויות שונות, תלוי אם היא פתוחה או סגורה.

 • אם עלי הכותרת סגורים, אז זה רק ניצן, ולכן הוא מייצג התחלה חדשה או צעירות.
 • פריחה מלאה מסמלת צמיחה, בגרות והישגים. כל פרח שפורח נמצא בשיא יופיו ומחזור חייו, כך הפרח'מחזור חייו יכול להיות מקביל ללובש'המסע בחייהם שלהם.
 • פרח נבול מסמל אהבה בלתי הפיכה, תבוסה, אובדן או מוות.

מי שרוצה ורד חייב לכבד את הקוצים שלה.

– אנדרה גייד

ורד וגולגולת.

ורד וגולגולת.

מקס פיקסל

ורד-קעקוע-היסטוריה-רעיונות-ומשמעות

ורד אחד אומר יותר מתריסר.

– ונדי קרייג

נומרולוגיה של ורדים

למספר עלי הכותרת או למספר הפריחות יש גם משמעות סמלית משלה.

 1. בסמליות הבונים החופשיים, שלושה ורדים מייצגים את שלושת העקרונות המנחים של אהבה, חיים ואור.
 2. חמישה עלי כותרת מייצגים את חמשת הפצעים שספג ישו על הצלב.
 3. שבעה עלי כותרת מייצגים את רעיון השלמות והאיזון, המבוסס על פיתגורס'מתוך אמונה שיש בחלל שבעה כיוונים המצביעים על שבעה כוכבי לכת.
 4. באמנות הרנסנס ורד עם שמונה עלי כותרת מייצג לידה מחדש והתחדשות.

מספר ורדים ומשמעות

מספר משמעות

1

מסירות נפש גמורה

2

נישואים

3

אני אוהב אותך

6

אני רוצה להיות שלך

10

אתה'הם עשרה מושלמים

12

אַהֲבָה עִוֶרֶת

ורד-קעקוע-היסטוריה-רעיונות-ומשמעות

משמעות השושנה בתרבויות ואמונות שונות

 1. בנצרות, הוורד מזוהה עם מריה הבתולה, אם האלוהים. מן הוורד זוכה תפילת התפילה לשמה. אחד אדום בהלוויה מייצג כעת את דמו של ישו.
 2. ורדים משמשים על ארבעה קלפי טארוט מסורתיים: הטיפש, הקוסם, העוצמה וכרטיס המוות. יחד, הקלפים הללו יוצרים איזון ושיווי משקל.
 3. במיתולוגיה היוונית הוא קשור לנוגה ולאפרודיטה, שתיהן אלות אהבה.
 4. זאת אנגליה'הפרח הלאומי. במאה ה -15 ייצג שתי משפחות חשובות: הלנקסטר (המיוצג על ידי הוורד האדום) והיורקס (המיוצג על ידי הוורד הלבן). מלחמת השושנים התרחשה בין השנים 1455 – 1487 כאשר שני הבתים הללו התחרו ביניהם על שלטון אנגליה.
 5. המצרים הקדמונים כיבדו את האל איסיס בשושנים.

"ורד בכל שם אחר היה מריח מתוק."

– וויליאם שייקספיר'ש "רומאו ויוליה"

קעקוע גפן ורד גות.

קעקוע גפן ורד גות.

סלבריטאים עם קעקועי ורדים

 1. בלה חדיד: יש אחת קטנה על גב זרועה.
 2. קהלאני: יש לה ורד עם פגיון שעובר אותו על החלק הקדמי של הרגל.
 3. הילארי דאף: יש לה אחת מקושטת בחלק הפנימי של הזרוע שלה.
 4. דמי לובאטו: יש לה אחת בתוך זרועה שנראית כמסירות למישהו.
 5. ענבר רוז: היא כנראה מחווה לשמה שלה.
 6. סנוקי: יש לה קעקוע של חרוז ורדים על כתפה השמאלית.
 7. לילי קולינס: יש לה ורד אנגלי על הרגל לכבוד המורשת הבריטית שלה.

ורד-קעקוע-היסטוריה-רעיונות-ומשמעות

הערות

בעילום שם ב -25 בדצמבר 2018:

אדום ורד מת גאולה 2

רועי ב- 12 באפריל 2018:

יש לי שני ורדים סביב הלב, קוראים לאשתי רוז