היסטוריה, עיצובים ומשמעויות של קעקוע נחש

ריצ’רד הייל הוא חובב קעקועים שלומד וחוקר סמלי קעקועים, משמעויות והיסטוריה.

נחש-קעקועים ומשמעויות

הבחור הזה's ללכת למקומות באמצעות פליקר

קעקועים של נחש

במשך הזמן ובכל רחבי העולם, הנחש מילא תפקידים חיים בדמיונם של האנושות, וכסמל, הנחש חזק כמו רעל. כמו כל סמלי החיות, קעקוע הנחש מייצג את כל התכונות והתכונות של הנחש: מתפתל, סודי, מלוטש, ערמומי ומפתה. נחשים מייצגים דברים עוצמתיים רבים מבחינה פסיכולוגית וסימבולית, וכסמל חיים או רוח חיות הם מעוררים עוצמה. כמו שאמר ניטשה, "הנחש שאינו יכול להטיל את עורו צריך למות. כמו גם המוחות שנמנעים משינוי דעותיהם; הם מפסיקים להיות מוחות."

במאמר זה נסקור עיצובים רבים של קעקועי נחש. נדון גם בנחשים בהיסטוריה ובמשמעויות התרבותיות השונות של נחשים. השתמש במידע זה כדי לעזור לך בהרפתקת הקעקועים הבאה שלך.

נחש-קעקועים ומשמעויות

ריקרדו אלמיידה באמצעות Flickr Commons

בדיוק כשנחש מוריד את עורו, עלינו להשיל את העבר שלנו שוב ושוב.

– גוטמה בודהה

נחשים במדע, דת, היסטוריה ופולקלור

נחשים נהנו באופן היסטורי ממגוון עצום של משמעויות סמליות שהן בעלות אופי חיובי ושלילי. נחשים מחזיקים בערך סמלי במספר תרבויות עתיקות ולעתים קרובות משחקים חלקים בסיפורים עתיקים, אגדות, מיתולוגיה וטקסטים דתיים. לאורך ההיסטוריה, הנחש הוצג כסמל לרוע, אך הוא נצפה גם באור חיובי, מוסרי וטוב. הרע או הטוב, הנחש הוא בעל עוצמה אוניברסלית.

נחשים הם כמה מן החיות הכי לא מובנות בעולם. למרות שחלקם מסוכנים, רובם אינם מזיקים לבני אדם. בדרך כלל הם נרתעים ממגע אנושי. כאשר בני אדם נפגעים מנחש, זה תמיד מתוך הגנה עצמית. נחש הוא אינטליגנטי ויודע שסבלנות תשתלם כאשר הוא יצוד. הם חיים בחושך ויוצאים לצוד לפני רדת החשכה. רוב עקיצות הנחש מתרחשות ממש לפני החשיכה.

עם זאת, ישנם מגוון נחשים שיכולים לגרום למוות לבני אדם במכה קטלנית אחת. חלקם, כגון קוברה או נחש רעשנים, עלולים לגרום למוות תוך דקות. את הנחשים המסוכנים האלה אפשר למצוא מאפריקה לאמריקה. כתוצאה מכך, הנחש היה סמל ותיק של סכנה.

נחשים מסוגלים להשיל את עורותיהם. ניתן לראות את המעשה הזה כמייצג לידה מחדש, טרנספורמציה ושינוי. כקעקוע, הנחש יכול לייצג באופן דומה התחלה חדשה בחיים.

אחד הסיפורים המפורסמים ביותר של נחש מגיע מהתנ”ך. כאשר אלוהים ברא את אדם וחווה, הוא הניח אותם בגן עדן ואמר להם שהם יכולים לקבל כל דבר מהגן למעט הפרי האסור. נחש, המכונה ” "נָחָשׁ," בא ופיתה את חוה עם הפירות. בסופו של דבר היא אכלה אותו, והחטאים החלו כתוצאה מכך. בגלל זה הנחש יכול לייצג פיתוי, חטא ורשע.

ה ouroboros (הסמל העתיק של נחש הנושך את זנבו) מייצג את המעגל הנצחי, גלגול נשמות, מעגל החיים והמוות הבלתי נגמר, והתחדשות מתמשכת. האורובורוס אוכל את הזנב שלו, לנצח. מקורו של סמל זה במצרים ומייצג את מעגל החיים ומחזורי היקום. הוא מסמל את עונות החיים המשתנות ואת האופי המחזורי של היקום.

מבחינה היסטורית ותרבויות רבות, הנחשים מייצגים פוריות וכוח חיים יצירתי. מכיוון שהם מורידים את עורם, הם מהווים סמל הולם של טרנספורמציה, לידה מחדש, ריפוי וחיי אלמוות.

במיתולוגיות קדומות, הנחש הוא לעתים קרובות סמל לידע, חוכמה, פוריות, ידע וסבלנות. נחשים נחשבים לקדושים במספר תרבויות שונות, כולל האינדיאנים והאפריקאים. אינדיאנים אינדיאנים קישרו את נחש הרעש עם גשם ותאורה. הוא האמין כי לנחשים יש תפקיד ביצירת כוכבי הלכת. לנחש יש תכונות גבריות ונשיות כאחד. כקעקוע, זה יכול להיות משוחק על ידי גברים ונשים כאחד.

נחש-קעקועים ומשמעויות

מיכאל פצ’יו באמצעות פליקר Commons

נחשים נתפסים לפעמים כרשעים, אך הם נתפסים גם כתרופה. אם אתה מסתכל על אמבולנס, שם'שני הנחשים בצד האמבולנס. הקדוסאוס, או הצוות של הרמס, שם'האם שני הנחשים עולים בו, מה שאומר שהארס יכול גם לרפא.

– ניקולס קייג

הנחש באסטרולוגיה הסינית

למזלות הסיניים יש 12 סימנים המשתנים מדי שנה. אם נולדת בשנת 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001 או 2013, הסימן שלך הוא הנחש.

הסינים אינם מקשרים את הנחש עם סכנה ורוע. במקום זאת, הם מתמקדים בעובדה שלנחש יש אורח חיים סודי. הם מקשרים סימן זה עם חסד, חוכמה, ארגון, חוכמה, שנינות, מסתורין וניבוי.

משמעויות ופרשנויות של קעקוע נחש

בכל הנוגע למשמעויות שמאחורי קעקוע הנחש, ישנן רבות, הן חיוביות והן שליליות.

 • רוע
 • שָׂטָן
 • גֵיהִנוֹם
 • הֲגָנָה
 • תרופה
 • שינוי
 • מחזורי חיים
 • יֶדַע
 • חוכמה
 • חוֹשֶׁך
 • כּוֹחַ
 • רָשׁוּת
 • אינטליגנציה
 • פיתוי
 • מוות
 • תְקוּמָה
 • מוּדָעוּת
 • סבלנות
 • איזון
 • מַרפֵּא
 • חן
 • אִרגוּן

כל אחת מהמשמעויות הללו יכולה להיות קשורה לקעקועי נחש. עם זאת, בסופו של דבר, הקעקוע שלך מייצג את מה שאתה רוצה.

תמיד עדיף לעשות מחקר משלך בבחירת סמל קעקוע. חשוב מאוד להבין מה הקעקוע שלך מייצג לך ולאחרים.

קח תמיד פלוגת וויסקי במקרה של עקיצת נחש ויתר על כן תמיד נשא נחש קטן.

– שדות W C

נחש-קעקועים ומשמעויות

תמונות Wedlock תמונות באמצעות Flickr Commons

הערות

וין ב- 30 במאי 2020:

כיצד אוכל להכיר אודות המשמעות של הנחש מכוון ?

סהר ב- 20 בינואר 2020:

יש לי קעקוע נחש וכל החברים והמשפחה שלי חושבים על זה'זה רע לעשות קעקוע נחש…

אני אוהב נחשים

derae ב- 14 בדצמבר 2015:

ננשכתי על ידי ראש נחושת בצד כף רגל ימין שלי, אבל הדבר המטורף הוא ששנתיים ליום שנשכתי, גם בני הצעיר נוגס ברגל ימין, אבל הוא היה על אצבעו הגדולה ושלי היה על הצד של כף רגל ימין שלי. אוקיי זה יהיה הטאט הראשון שלי ואני אשמח לדעת אם למישהו יש רעיונות איזה סוג אנחנו צריכים לקבל, כן הבן שלי אמר " אתה מקבל אמא אחת וגם … כל הצעות מה אנחנו צריכים לקבל … Derae מאלבמה

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -15 ביולי 2013:

Vipersgirl, תודה על ההערה. אהההה! אשמח לראות זאת! כולנו עושים! אין כמו לעשות קעקוע נהדר בתערוכה 24/7. אם יהיה לך זמן, אשמח לראות אותו. אני'מעולם לא ראיתי אחד המתאר גודל אמיתי!

Vipersgirl ב- 23 ביוני 2013:

יש לי מוקסין מים שחור בגודל טבעי וראשו מונח על החלק התחתון של פרק כף ידי השמאלית, ממש מעל כף ידי. גופו מתפתל סביב זרועי ומעל לכתפי. על זרועי הימנית יש לי מכווץ בגודל דומה, שראשה מונח על זרועי כשהאף מונח על ראשו של פרק כף היד שלי, ובקושי חוצה את ידי. גופה גם מתפתל סביב זרועי ומעל לכתפי. מִקְלָט'עדיין לא הבנתי איפה הם'אלך משם … אבל, אני'אני בטוח שזה יגיע אלי … חייב להודות שאני כן נהנה מתשומת הלב שהם מקבלים כאשר "אָנוּ'יוצאים לדרך"… 🙂 וכן, הם אכן מחזיקים בעיני משמעות מיוחדת מאוד…

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -15 באוגוסט 2012:

Klingonkorra, תודה שקפצת. שמח שנהנית. הנחש לא מובן בהיבטים רבים. אני חייב להודות, גם אני לא חוטא מהם 🙂

קלינגונקורה ב -12 באוגוסט 2012:

יש לי קעקוע קוברה שמגן על ליבי ועשיתי זאת להגנה. אני אוהב נחשים ואני חושב שזה מבאס עד כמה הם לא מובנים, אבל גם אני! 🙂 תודה לך על זה!

ריצ’רד ריקי הייל (סופר) ממערב וירג’יניה ב -13 במרץ 2012:

שוב, תודה לכולם על התמיכה. אני מבטיח לחזור לכולכם בזמן.

Alastar Packer מצפון קרוליינה ב -8 במרץ 2012:

הם מילים לא מובנות, בגדול. היסטוריה טובה כאן וכמה קשקשי נחש מדהימים ידידי.

lhchan ב- 07 במרץ 2012:

תודה על המידע הנהדר, ספר לי עוד על המשמעות של קעקועי נחש, כמו התמונות מאוד.

ב. מאלין ב- 07 במרץ 2012:

היי ליריק, אתה לא מפסיק להדהים … קעקועי הנחש האלה לא ייאמן! יצירות אמנות כאלה, וכך חיים כמו … וואו. בני הצעיר, כשגר בבית, אוהב לאסוף נחשים ואפשרנו זאת … והוא לימד אותי לא לפחד עד ליום בו איבד אחד בבית … אין בעיה … אנחנו עוברים דירה! בכל מקרה … עוד הצבעה מתקרבת אליך!

רובי ז’אן ריצ’רט מדרום אילינוי ב -7 במרץ 2012:

אני יכול'לא אומר שאני אוהב נחשים, אבל האומנות יפה … לחיים

תומאס סילביה ממסצ’וסטס ב -7 במרץ 2012:

תודה על המידע הנהדר הזה, אהבתי מאוד את התמונות.

הלן מרפי האוול מ פייף, סקוטלנד ב -7 במרץ 2012:

עוד מרכז מרתק וכאחת החיות המרתקות ביותר על פני כדור הארץ!

לעתים קרובות אני תוהה אם ההשקפה השלילית שלנו על נחשים נובעת ממידה של שטיפת מוח כאשר אנו קוראים את 'גן עדן' כַּתָבָה? אני יודע שיש לנו אינסטינקטים שמגנים עלינו מפני נחשים – או שצריך לעשות – אבל הפחד שלנו ואצל כמה אנשים השנאה הולך טיפה יותר עמוק. ההבדל על פני כדור הארץ מדהים ביחס לבעלי החיים האלה. אני חושב שזה'כמה מקדשים בודהיסטים שבהם מותר לקוברות במיוחד לשלוט חופשי כפי שהם נחשבים לקדושים – עכשיו זה עדיין במדינה שבה עקיצות נחש גבוהות ויכולות להיות קטלניות, אך עדיין דעתם על הזוחלים היא חיובית. איזו השקפה שונה לגמרי מזו במערב!

זה היה מרכז נפלא, יפה ומדהים ויצירת האמנות מהממת! הצביעו!

עידוון מוויילס ב -7 במרץ 2012:

רכזת נהדרת ובאמת נהניתי והחלטתי

שיהיה לך יום טוב.

מְעַרבּוֹלֶת.

דונה קוסמטו מארה”ב ב -7 במרץ 2012:

כל הכבוד, ריקי! אתה האדם היחיד שאני מכיר שיכול לעזור לי לראות נחשים כאומנות במקום נורא ומסוכן. מעולם לא ידעתי שהם נחשבים קדושים בתרבויות מסוימות, אבל זה מעורר מחשבה לגלות. הצביעו ושיתפו.

אורליו לוקסין ממחוז אורנג ‘, קליפורניה ב -7 במרץ 2012:

אני לא'לא יודע איפה אתה מוצא קעקועים צבעוניים כאלה. רוב קעקועי הנחש אני'ראיתי שהיו בצבע אחד בלבד ולא מרהיבים כמו אלה. הירוק השני הוא האהוב עלי. מצביע על זה ויפה.

הצוענית רוז לי מחוף דייטונה, פלורידה ב -7 במרץ 2012:

הצביעו ומדהימים! אוהב את ההכפשות האלה, סניקס…

WD קארי 111 מחוף החלל ב- 06 במרץ 2012:

הו! הלוואי ותהיה לי תמונה של הילד המקומי הזה. יש לו נחש רעשן, נחש אלמוגים ומוקסין מים. דוֹן'אל תבין אותי לא נכון. אני לא דוגל בקעקועים. אמנות טובה היא אמנות טובה בשבילי, אבל אני לא הסמכות הסופית.

פרנק אטנאסיו משלטון ב -6 במרץ 2012:

כותב הכתבים שאתה הבעלים של סוג זה של רכזות .. ראיתי כמה כאן אבל זה מחוויר בהשוואה לאחי שלך ומדהים … 🙂