כיצד לעצור נשירת שיער

התקרחות גברית, הידועה גם בשם התקרחות אנדרוגנית (AGA), שכיחה מאוד. לשני שלישים מהגברים האמריקאים יש נשירת שיער ניכרת עד גיל 35 ולכ -85% מהגברים יש שיער דליל משמעותית עד גיל 50. רבע מהגברים מתחילים לאבד שיער לפני גיל 21. החדשות הטובות הן שיש דרכים יעילות להפסיק שיער. הֶפסֵד.

נשירת שיער היא תהליך כימי. האנזים 5-אלפא-רדוקטאז ממיר טסטוסטרון לדיהידרוטסטוסטרון (DHT). DHT נקשר לקולטני זקיקי השיער וגורם למזעור. זקיקי השיער מתכווצים ומפחיתים את שלב צמיחת השיער. שיער לא מסוגל לגדול כל כך ארוך או עבה, הופך עדין וקצר יותר עד שהזקיקים רדומים לחלוטין והשטח קרח..

זו לא שאלה של יותר מדי טסטוסטרון או DHT. זקיקי שיער רגישים מבחינה גנטית ל- DHT.

ניתן להאט תהליך זה ולעתים אף להפסיק כליל.

הנה איך לעצור נשירת שיער.

האם כדורי צמיחת שיער עובדים?

תוספי צמיחת שיער הם מגמה הולכת וגדלה אבל האם הם עובדים? אמנם מחסור בוויטמינים, במיוחד ברזל וויטמין D, יכול לתרום לנשירת שיער, אך אין הוכחות שמוכיחות כי תוספי מזון יכולים לצמוח יותר או לסמיך שיער.

ויטמין D מעורר את צמיחת השיער, ולכן חוסר מספיק ויטמין D עלול להאט או לעצור את צמיחת השיער. ברזל נדרש לייצר המוגלובין בדם. המוגלובין נושא חמצן לצמיחה ולתיקון של תאים בגופך, כולל התאים הממריצים את צמיחת השיער.

נשירת שיער עקב ויטמין D ומחסור בברזל היא הפיכה. ויטמינים ותוספי מזון עשויים אפילו לסייע לשיער למצות את מלוא הפוטנציאל שלו, אך מכיוון שהשיער הוא חלק גוף שאינו חיוני, הוא האחרון יהנה מוויטמינים. תזונה בריאה מתאימה לתמיכה בצמיחת שיער.

נשירת שיער גנטית עקב התקרחות גברית היא תהליך שונה בתכלית. חסכו את כספכם והוציאו אותו על משהו שהוכח שהוא עובד.

כיצד לעצור נשירת שיער

כל הדרכים המוכחות מדעית לעצירת נשירת שיער הן כימיות. בעוד שחלק מהאנשים מדווחים על תוצאות מחלופות טבעיות, אין אחריות.

מוצרי נשירת שיער אלה היעילים ביותר בשלבים המוקדמים ביותר של שיער דליל והתקרחות, אז אל תבזבז זמן.

מינוקסידיל, פינסטריד ו קטוקונזול כולם מוכחים קלינית כמפחיתים נשירת שיער ויכולים לקדם צמיחה חדשה עבור רוב הגברים. ניתן להשתמש בטיפולים אלה בנפרד או אפילו ביעילות רבה יותר יחד. א 2011 מחקר של א.וו. רפי ור.מ. כץ הסיק כי “טיפול אגרסיבי ב- AGA משיג צמיחה משמעותית ומהירה של שיער חדש.”

כיצד לעצור נשירת שיער2011 א.וו. רפי ור.מ. כץ. השתמש בשילוב של רוגיין, פרופסיה וקטוקונזול.

מינוקסידיל (Rogaine) הוא יישום אקטואלי הממריץ זקיקים לצמוח שיער חדש ויותר. פינסטריד (פרופסיה) תוקף את הגורם לנשירת שיער על ידי הפחתת רמות DHT. קטוקונזול היא אנטי פטרייה המנקה את הקרקפת ומקדמת את צמיחת השיער.

זכור כי יש להמשיך את כל הטיפולים הללו כדי לשמור על התוצאות. הפסקת מינוקסידיל, פינסטריד או קטוקונזול תגרום לנשירת שיער.

מינוקסידיל (רוגיין)

התרופה המקומית מינוקסידיל, או רוגיין, יכולה להיות המוצר לצמיחה מחודשת של שיער. יכולתו להגביר ולחדש את יכולת צמיחת השיער מגובה בראיות משמעותיות.

מינוקסידיל היא למעשה תרופה להרחבת כלי דם יתר לחץ דם שמרחיבה את כלי הדם ומגבירה את זרימת הדם. הוא שימש במקור כתרופה ללחץ דם אך הייתה לו תופעת לוואי בלתי צפויה, צמיחת שיער.

נחשבים כי מינוקסידיל פועל על ידי קיצור חלק הנשירה של מחזור השיער (טלוגן) והארכת שלב הצמיחה (אנגן) וכן הפיכת זקיקי שיער ממוזערים הקשורים לנשירת שיער גנטית הקשורה לגיל לשערות עבות יותר..

בעוד שכמעט 90% מהגברים חווים צמיחה מחודשת של השיער לאחר ארבעה חודשים של שימוש בקצף Rogaine 5%, מינוקסידיל היעיל ביותר בנבדקים עם הרבה שיער, במיוחד עם הרבה זקיקים בשלב הטלוגן הדליל. לאחר 5 שנים של תרדמה, צמיחת השיער לא צפויה להיות מופעלת.

הזמן הטוב ביותר להתחיל הוא בשלבים הראשונים או הביניים של התקרחות, במהלך שנות ה -20 או ה -30. כל צמיחת שיער מחדש תיעלם לאחר הפסקת השימוש במינוקסידיל.

פינסטריד (פרופסיה)

להפסיק נשירת שיער עם כדור ביום? זה נשמע כמו חלום אבל זו מציאות. התרופה פינסטריד, הנמכרת תחת מותגי Propecia ו- Proscar, הוכחה קלינית כמפחיתה את DHT הקרקפת, הגורם העיקרי לנשירת שיער, בשיעור של עד 60%. פרופסיה עובדת עבור 86% מהגברים והוא הטיפול העליון בנשירת שיער המומלץ על ידי האיגוד האמריקאי לנשירת שיער.

פינסטריד הוא אחד הטיפולים היחידים הפועלים על כל הראש. הוכח כי הוא עוצר קו נסיגה של שיער ונשירת שיער ברקות. ניתן להשתמש במרשם בכל שלב של נשירת שיער.

החסרונות למניעת נשירת שיער באמצעות תרופות דרך הפה הן מינימליות. עלות ביקור רופא לקבלת מרשם היא אחת. אז יש את המחיר של התרופה. שם המותג פרופסיה יקר יותר מפרוסקר הגנרית. רק 2% מהמשתמשים מדווחים על תופעות לוואי שליליות.

קטוקונזול (ניזורל)

קטוקונזול היא תרופה אנטי פטרייתית. כיצד אנטי פטרייתי עוצר נשירת שיער? קטוקונזול מטפלת ביעילות ב- Pityriasis, פטריית קרקפת נפוצה, ועשויה למנוע נשירת שיער על ידי הפחתת דלקת מהפטרייה. נראה שלקטוקונזול יש תפקיד גם ב עיכוב של 5-אלפא-רדוקטאז, האנזים הממיר טסטוסטרון ל- DHT.

מחקר משנת 1998 הראו שיפורים דומים בצפיפות השיער, גודל ושיעור זקיקי האנאגן הן על ידי 2% קטוקונזול והן 2% מינוקסידיל..

לכן שמפו קטוקונזול הוא תוספת יעילה לטיפולים בנשירת שיער, כולל מינוקסידיל פינסטריד.

עבור מוצרי נשירת שיער, הוא מתווסף לשמפו או מרכך בריכוז של 1% או 2%. ניתן להשיג מינונים גבוהים יותר במרשם רופא. שם המותג הפופולרי ביותר הוא ניזורל, שמפו קשקשים, אך ניתן להשיג אותו במוצרי קשקשים ונשירת שיער אחרים.

Ketoconazole יכול להתייבש על הקרקפת, לכן השתמש בהתאם להוראות היצרן. יותר שימוש אינו יעיל יותר. עם זאת, הפתרונות של 2% יעילים יותר במאבק בנשירת שיער מאשר פתרונות של 1%.

פוסט זה עשוי להכיל קישורי שותפים. אנא קרא את הגילוי שלנו למידע נוסף.