קלואידים על פירסינג: איך להתמודד? מדריך להסרה ומניעה

פירסינג יכול להפוך עבורך לחוויה שמשנה חיים. זה לא רק משנה את המראה הכללי שלך, אלא גם מציג את הצד העצבני של האישיות שלך. לרוב האנשים יש אובססיה אבסורדית לפירסינג שלא אכפת להם לחורר כל חלק בגוף. זה נראה כיף והרפתקני עד שאתה מפתח קלואידים על האזור הנקב. בין אם מדובר באוזניים, באף, בשפתיים או בחלק אחר של הגוף שלך, סביר להניח שיתפתחו קלואידים בכל מקום. מצב זה עלול להפוך למדאיג, וללמוד כיצד להגן על פירסינג מפני קלואידים נשמע רעיון חכם.

קלואידים על פירסינג

מהו קלואידים?

קלואיד הוא צמיחת יתר של רקמת הצלקת כתוצאה מטראומה לעור שלך. קלואידים שכיחים למדי לאחר פירסינג באוזניים. צמיחת יתר זו של רקמות צלקת יכולה להתרחש הן על הסחוס והן באונה של האוזן. יתר על כן, התפתחות הקלואידים משתנה בכל מקרה. גם צורתו של כל קלואיד מובחנת. רוב צלקות הקלואידים בצבע ורוד בהיר ואילו אחרות נראות כהות יותר מצבע העור שלך.

קלואידים ופירסינגים

פירסינג באוזניים אינה פגיעה רצינית אך גופך רואה זאת באופן מובהק. בתהליך זה, כאשר פצע מחלים, רקמות צלקות סיביות מתחילות להחליף רקמות עור ישנות. לפעמים החלפה זו תורמת לייצור עודף של רקמות צלקת, אשר בסופו של דבר גורמות לקלואידים לא נעימים.

יתר על כן, רקמה נוספת זו מתפשטת מהפצע המקורי ויוצרת בליטה או מסת קטנה, שתמיד נראית גדולה יותר לעין מאשר הפירסינג המקורי.

קלואידים על האוזניים מופיעים בדרך כלל כבלט עגול קטן סביב אתר הפירסינג. אתה עשוי למצוא אותם מתפתחים במהירות, אך מקובל להופיע קלואיד לאחר שבועות או חודשים של פירסינג. הגודל ממשיך לגדול בשבועות הקרובים.

כיצד להסיר קלואידים

לא רק קשה לחסל קלואידים אלא גם הם מופיעים שוב גם כשהם מוסרים בהצלחה. ראוי לציין כי אין דרך בטוחה להיפטר מהמצב לחלוטין. הטיפול בין אם כירורגי ובין אם לא כירורגי יכול למזער את המראה באמצעות התכווצות של הקלואיד. האפשרות להישנותה עדיין תהיה קיימת.

שימו לב שלכל אחד יש מבנה גוף אחר. לכן, הטיפולים עשויים להראות תוצאה ייחודית על כל גוף. אתה לא צריך לצפות לתוצאה הרצויה רק ​​לאחר שניסית את השיטה האחת מכיוון שהיא תהליך גוזל זמן.

בנוסף, אם טיפול אחד אינו פועל, עליך לנסות טיפול אחר. בנוסף, תוכל למצוא את הדרך האחת והשימושית בסופו של דבר בעזרת רופא העור שלך. רופאי עור ממליצים לבחור בשילוב של טיפולים כדי להיפטר מהקלואידים לחלוטין.

להלן כמה מהטיפולים הכירורגיים והלא -כירורגיים השימושיים כגון:

הסרה כירורגית

מומחי עור מציעים לעיתים קרובות ניתוח להסרת קלויד מהאוזן באמצעות אזמל. סביר ששיטה זו תיצור פצע חדש, המתפתח מאוחר יותר גם קלואיד.

קְרִינָה

טיפול קרינה נראה יעיל בכל הנוגע לצמצום גודל הקלואיד. רופאי עור בוחרים בכך לאחר ניתוח.

עגילי לחץ

אם אתה הולך לניתוח כדי להסיר את הקלואיד, רופא העור שלך עשוי להציע לענוד עגיל לחץ לאחר הניתוח. אתה יכול לענוד את העגילים כדי ליצור לחץ מתון על האוזן שלך כדי למנוע הישנות של קלויד לאחר הטיפול הכירורגי..

טיפול לא כירורגי

אם אינך מרגיש בנוח עם הטיפולים הכירורגיים, אתה תמיד יכול ללכת על טיפולים לא כירורגיים. טיפולים אלה עשויים שלא להסיר קלואיד לחלוטין אך אפשרויות אלה בהחלט יכווצו את גודל הקלואיד באופן משמעותי.

קרמים רטינואידים

רופא העור שלך ירשום לך קרם רטינואיד, שיסייע בהפחתת הגודל והמראה של הקלואיד כאחד. תוכלו להבחין גם בגירוד מופחת, אשר קלואידים מביאים לעתים קרובות.

סטרואידים וזריקות

מומחי עור מזריקים תרופות לקלואיד לא רק כדי לצמצם את הגודל, אלא גם כדי להפוך אותו לרך ולהקל על הסימפטומים. זה עשוי לקחת שלושה עד ארבעה שבועות כדי לשפר את מצבך. מחקר, בהקשר זה, מצביע על כך שטיפול קלואידים בזריקות עלול לעכב את הופעתו מחדש של קלואיד עד חמש שנים.

לִיגָטוּרָה

ליגטורה היא חוט כירורגי שרופא העור קשר את הקלואידים הגדולים. החוט יאפשר לקלואיד ליפול. עם זאת, תזדקק לחוט חדש לאחר כל שלושה או ארבעה שבועות עד שהקלואיד ייפול ממקומו.

קריותרפיה

בטיפול, המומחים מקפיאים את הקלואיד. הקריותרפיה פועלת בצורה הטובה ביותר בשילוב עם הטיפולים כמו זריקות סטרואידים. רופא העור שלך ימליץ על שלוש או ארבע מפגשים בהתאם למצבך.

טיפול בלייזר

טיפול בלייזר שימושי בכל הנוגע כיווץ הגודל ודהיית צבע הקלואידים. בדומה לשיטות אחרות, טיפול בלייזר יכול לספק תוצאות מיטביות ומתמשכות בעת שימוש בשילוב עם טיפול או טיפול אחרים.קלואידים

תרופות ביתיות להיפטר מקלואידים

אם המחשבה על שימוש בזריקות ומחטים להסרת קלואידים באמצעות ניתוחים מפחידה אותך, עליך ללכת על שיטות לא ניתוחיות כדי להשיג את התוצאות הרצויות..

הנה כמה שאתה יכול לנסות.

תמצית שום

ירק השורש, שום נראה כדרך טבעית לטפל בקלואידים. התמצית מכילה תכונות מרגיעות ומרפאות שיכולות לסייע בכיווץ גודל הקלואיד. עם זאת, שטוף אותו מיד, אם הוא גורם לגירוד או לגירוי.

ג’לי סיליקון

רופאי עור מציעים ששימוש בג’לי סיליקון לא יכול לשפר רק את מרקם הקלואיד אלא להדהות את צבעו, תוך זמן קצר. מחקרים שונים שנערכו על יעילות הסיליקון על קלואידים העלו כי מריחת כמות הג’ל בגודל אפונה על האזור הפגוע משטיחה קלואיד באופן משמעותי. ג’לי הסיליקון יכולים גם לעכב את הופעת הקלואידים מחדש בחלק הדומה של גופך.

תמצית בצל

תמצית הבצל חזקה מספיק כדי לצמצם את הגודל לאחר שימוש בו במשך זמן מה. עם זאת, במקרה של גירוי או נפיחות, התייעץ תחילה עם מומחה העור שלך.

משחת עור

משחה לעור או מוצרים המכילים ויטמין E, פטרולאטום או לנולין יכולים לשפר את מצבך. אם אתה משתמש בקרם העור או בחומר הסיכה על בסיס יומי, הקלואיד יתחיל להחלים.

כיצד למנוע קלואידים

טיפול בקלואיד יכול להפוך לאגוז קשה לפיצוח. לכן, עדיף לנקוט באמצעי זהירות בהקשר זה ולמנוע מלכתחילה את הופעת הקלואידים.

  • אם נתקלתם בעבר בקלואיד אוזניים, נסו להימנע מאוזניים תכופות או פירסינג אחר.
  • השתמש בתיקון סיליקון או ג’ל לאחר כל פירסינג כדי לעכב את התרחשותם של קלואידים כואבים.
  • אם העור מסביב מתעבה מיד לאחר פירסינג, אל תחכה ופנה לרופא כדי לקבל עגיל לחץ למניעת התפתחות קלואיד..
  • אם למשפחתך יש היסטוריה של קלואידים, בקש מרופא העור שלך לבצע בדיקה באזורים הספציפיים שבהם אתה מתכוון לעבור פירסינג..
  • הקפידו במיוחד על פירסינג חדש ושמרו על ניקיון האזור. בסופו של דבר זה יפחית את הסיכונים של קלואידים.
  • אתה יכול לשקול שמן אתרי שונים לטיפול בקלואיד כגון שמן אבוקדו. שמנים אלה יספקו לחות לרקמת הצלקת מה שהופך אותם לבולטים פחות.
  • זה נפוץ לפתח קלואיד בחלק האחורי של תנוך האוזן שלך לאחר פירסינג באוזן. זה קורה בגלל גב מתכת של העגילים. נסה לא להשתמש בגב מתכת מיד לאחר פירסינג כדי לעכב את הקלואידים.

כיצד מתרחשים קלואידים?

סביר מאוד שכל אחד יכול לפתח קלואידים קלים עד חמורים. עם זאת, חלק מהאנשים נמצאים בסיכון גבוה יותר בשל גורמים מסוימים כגון:

גנטיקה

סובל מקלואידים, בין אם זה פעם או יותר בחייך, תלוי בגנטיקה שלך. אם יש לך משפחה, יש סיכוי משמעותי שתפתח אחד או שניים קלואידים.

גיל

לא תאמינו אבל קלואידים שכיחים רק אצל אנשים בני 30 ומטה.

צבע עור

בדומה לגיל, צבע העור שלך יכול לתרום למצב. עליך לבחור באמצעי בטיחות אם היה לך צבע עור כהה עד כהה.

טיפים שימושיים להגנה על פירסינג

פירס לעתים קרובות ממליצים להקפיד במיוחד על פירסינג שלך כדי להדוף קלואידים. אתה יכול לבחור את השלבים הבאים:

פירסינג בפה

אם יש לך לחיים, שפתיים, חורים בלשון השתמש במי שטיפת פה חיטוי ללא אלכוהול לאחר כל ארוחה ולפני השינה. השתמש במברשת שיניים רכה כדי להרחיק חיידקים. יתר על כן, הסר את פירסינג הפה פעם ביום ונקה היטב.

פירסינג בעור

כדי לשמור על עור מנוקב, עליך להשתמש במים וסבון פעמיים ביום כדי לשמור על ניקיון האזור. הקפד לשטוף את הידיים לפני נגיעה באזור הנקב.

אל תיגע בפירסינג שלך

הימנע מלגעת ולסובב את הפירסינג החדש שלך. הקפד להרחיק בגדים מהאזור. עודף שפשוף וחיכוך יוצרים גירוי בעור, מה שמוביל לעיתים קרובות להתפתחות קלואידים.

שורה תחתונה

אין ספק שקלואידים על פירסינג מביאים גירוי או גירוד ונראים בלתי אטרקטיביים. למרות שניתן למצוא טיפולים שונים להיפטר מהקלואידים, רקמת הצלקת יכולה להופיע שוב לאחר חודשים או שבועות. לכן, תרגלו צעדים מונעים להקלה על הופעת הקלואידים לאחר פירסינג. אנו מציעים להתייעץ עם רופאי העור שלך אם פיתחת קלואיד כדי לקבל את הטיפול הנכון בזמן.