5 דברים שכדאי לדעת על קניית אמן הקעקועים שלך

הטיית אמן הקעקועים שלך היא אחת מאבני היסוד של נימוסי הקעקועים, וכן נימוסי קעקועים כן הם דבר אמיתי. החל מהיגיינה שלך כלקוח ועד הימנעות משיפוץ מתמשך של הקעקוע שלך בזמן שהם עובדים, הלקוחות אינם שמים לב לנימוסי קעקועים כמו שרוב אומני הקעקועים ירצו. עם זאת, הנימוס המתעלם ביותר הוא לקוחות שמטיפים את אמני הקעקועים שלהם.

בעוד שגינונים אחרים הם בעלי חשיבות רבה, כמו להתקלח לפני קעקוע ולא לנהל מיקרו את הקעקוע בזמן שהם עובדים, אך קפיצה מקבלת עדיפות גבוהה בהרבה. אז לפני שאתם יוצאים לעשות את הקעקוע האהוב עליכם, הנה רענון קטן מדוע כדאי לתת טיפ לאמן שלכם וכמה כדאי לתת.

נותן עצה לאמן הקעקועים שלך

למה לתת טיפ לקעקוע

הטיפ משחק תפקיד גדול מאוד בתהליך הקעקוע שלך, יותר מאשר סוגים אחרים של שירותים. כמעט לכל התעשיות המבוססות על שירותים יש עצה כדרך להראות עד כמה אתה מעריך שירות אישי של עובד. עבודות כמו נהיגה במונית, ברמנים ותסרוקות, רק בכמה שמות, זוכות לעצות מפורסמות מאוד לשירותן. אז זה רק הגיוני שאתה גם נותן טיפ לאמני קעקועים שבטוח עובדים הרבה יותר מרוב השירותים שהוזכרו קודם לכן.

אמנים ללא ספק צריכים להקדיש תשומת לב רבה לכל אחד מלקוחותיהם ומגיעים להם פיצוי על שירותיהם. אותו הדבר כמו שמגיע למלצר טיפ על השירות שלו, גם לקעקועים מגיע אם לא יותר. אם אתה לא מדלג על המלצת מלצר לשירותם, אסור לך לדלג על קבלת הקעקוע שלך.

סיבה נוספת לכך שההחלקה חשובה לאמני קעקועים היא שהם לא מקבלים את כל הכסף שאתה משלם להם על מאמציהם. בדומה לכל ענף מבוסס שירותים; עובדי השירות מקבלים רק אחוז מסוים של כסף עבור השירותים שלהם.

אמני קעקועים לוקחים לעתים קרובות בין 30% ל -70% מהרווחים של כל קעקוע, כשהשאר חוזר לחנות. רווחים אלה מסייעים בתשלום חשבונות החנויות ובחלק מהשירותים. חלק מהאמנים אפילו צריכים לקנות חומרים משלהם, מה שהופך את הורדת המחירים הזו ללא הוגנת.

לבסוף, אתה רוצה להשאיר רושם טוב על אמן הקעקועים שלך במקרה שתחזור, והצעת טיפ היא אחת הדרכים המהירות ביותר להפוך אותם לחבר שלך. חשוב מאוד להראות שאתה מעריך את כישרונות האמן שלך ואת המאמצים שלהם כדי שיוכלו להראות הרבה יותר תשוקה לפרויקטים העתידיים שלך. חוץ מזה, הדבר האחרון שהיית רוצה הוא אמן קעקועים שלא אוהב אותך.

כמה אני נותן טיפ?

עכשיו שאתה מבין מדוע הקצה, במיוחד במקרה של אמן קעקועים, הוא כה קריטי להפליא, הגיע הזמן לבדוק כמה אתה צריך לשלם להם. עכשיו אין גבול לסוג גדול שאתה יכול לתת לאמן שלך, מן הסתם. אם הם באמת גנבו את הלב שלך עם הקעקוע שלהם, אז השמיים הם הגבול.

עם זאת, ברוב המקרים אין לך החלפת כיס בשווי מיליוני דולרים לתת לאמן שלך באופן חופשי, כך שאתה (והאמן) תצטרך להסתפק בפחות. חשוב להבין שלא רק לתת להם טיפ של כמה דולרים עבור השירותים שלהם, מכיוון שזה יכול להיות קצת לא מכבד. ואף על פי שלא יגידו זאת בקול רם, הם ישפטו אותך בשקט; מכאן שחשוב לך להכיר את הנימוס הכללי להענקת קעקוע עבור עבודתם.

נותן עצה לאמן

מדד מוסכם מאוד לטיפים בקרב רוב הקעקועים לפחות 15% עבור הקעקועים שלהם. אז אם האמן שלך לוקח $ 150 לשעה ועובד במשך ארבע שעות, החשבון שלך יהיה $ 600. אבל תצטרך לשלם לאמן שלך לפחות 90 $ (15%) כטיפ על מאמציהם. כעת, זהו כמובן טיפ לקעקועים במחירים בינוניים אך 15% אלה יכולים להיראות די חסונים על קעקועים יקרים יותר כמו אלה שעולים מעל 1500 $ או 2000 $.

רק ב 1500 $, טיפ של 15% שלך יכול להיראות כמו $ 225, וזה לא מחיר שרוב האנשים ירצו לתת. אז ברוב ההזמנות העולות על 2000 $, אמני קעקועים יקבלו גם טיפ של 10% עבור החשבון הכולל מכיוון שהוא יכול גם להפוך את הטיפ הכבד למדי לאמן..

עכשיו אם אתה מישהו שלא רוצה לעבור את המורכבות של לעשות את החשבון לגבי כמה אתה צריך לשלם להם, אתה תמיד יכול לתת לו סכום כסף שנקבע מראש. רוב הלקוחות נוטים לעשות זאת, מכיוון שהם נותנים לאמן שלהם $ 100 ללא קשר לכמה מורכבים או כמה זמן לקח לקעקוע.

עם זאת, עבור חלק מהאנשים, אפילו 10% מההזמנה הכוללת שלהם היא קצת יותר מדי לבקש. עם הלוואות, שכר דירה וחשבונות, קל להבין מדוע אנשים עלולים להיאבק לשלם טיפ מראש. ואם אתה מרגיש שזה קצת יותר מדי קשור, אז הנה איך אתה עדיין יכול לתת תקציב.

קבלת תקציב

אם ההוצאה שלך מעט נמוכה, אבל אתה באמת צריך את הקעקוע האחד של פטריק מפהק, אתה עדיין יכול לקבל את הקעקוע הזה ועדיין להטות אותם בצורה נוחה לך.

שוחח עם האמן שלך על המצב שלך ושאל אותם אם הם בסדר אם אתה נותן להם על בסיס הפעלה. באמצעות זה, אתה יכול לשלם בקלות את הטיפים שלך עם כל מפגש שיכול לצבור את סך הטיפ שאתה עומד לשלם להם במקור. זה יכול להיות מציל חיים אמיתי, במיוחד כאשר לוקח לקעקוע זמן רב יותר להשלים אותו.

כמה-לטיפ-אמן-קעקוע

לטיפ או לא לטיפ?

למרות שההטלה היא בהחלט דרך מצוינת להראות איך אתה הודות לאדם שנותן לך שירות, זה לא חיוני. בניגוד לדעה הרווחת, אמני קעקועים (ועובדי שירות רבים אחרים) אינם מצפים לקבל טיפים לשירותים שהם מציעים.

עובדים רבים אינם מתרפקים על משאלת לב שלקוחות ישלמו להם תוספת על מאמציהם. אז גם אם הייתם קמים ועוזבים את החנות, האמן לא יעצור אתכם ויבקש את טיפם. זה נימוס כללי לתת לאמן שלך טיפ שמראה שאתה אסיר תודה.

אבל אם יש לך כסף מזומן או שיש לך סיבה אמיתית, אתה פשוט לא יכול לשלם לאמן טיפ. ולמרות שאנשים מדברים על עצות כהכרח מוחלט, אתה יכול לתת עצות רק כשאתה מרגיש שהאמן שלך עשה עבודה טובה.

מתנות במקום הטיפים

זה דבר מוזר לשאול, אבל זה הופך להיות טרנד נפוץ מאוד בקרב אמני קעקועים שונים. במקום לתת להם כמה מאות דולרים בצורת טיפ, חלקם גם מוכנים לקבל מתנות מסוימות כתחליף לקצה שלהם..

למרות שזה לגמרי בסדר להציע לאמן שלך מתנות במקום כסף מזומן קר, זה לא בסדר להציע להם שירותים או ייעוץ במקום התשלום המקורי שלהם. החלפת עסקה עם אמן היא לא רק שיחה מביכה שיש לה, אלא היא גם יוצאת מכובדת ומכאיבה מאוד..

אז אם אמן, שהוא חבר שלך, החליט לרשום לך אם אתה עושה להם טובה כמו לעבוד על המכונית שלהם, להסתכל על תוכנית הפרסום שלהם, או מה לא, אז זה בסדר לעשות עסקאות. אך אלא אם כן יש לך הסכם מפורש עם האמן, לא אמורות להיות לך ציפיות שתוכל לשלם עם כל דבר אחר מלבד המזומן שלך.

מתי לתת טיפ לאמן?

כעת, זוהי הצהרה ברורה למדי, אך עליך לתת טיפ לאמן שלך לאחר הפגישה או לאחר שיסיימו את הקעקוע שלך. מכיוון שהטיפ שלך הוא השתקפות של כמה שאתה אוהב את העבודה שלהם, זה רק הגיוני שאתה נותן להם טיפ רק אחרי שאתה משלים את הקעקוע. אבל אם אתה מכיר את האמן, אתה יכול לתת להם טיפ אחרי כל מפגש.

שאלות נפוצות

כמה אני צריך לתת טיפ לאמן הקעקועים שלי?

סכום מוסכם מאוד לשלם לאמני הקעקועים שלכם הוא 10% -20% מסך החשבון. אבל אם אינך רוצה להיכנס לסיבוכי חישוב זה, תוכל תמיד להגדיר סכום שנקבע מראש לאמן שלך..

האם אוכל לתת להם טיפ במתנות?

כן אתה יכול, אבל לא כל האמנים מוכנים לקבל מתנה במקום כסף. אז אלא אם כן שניכם מגיעים להסכם הדדי אתם יכולים לצפות להטבה במזומן.

האם אני יכול לשלם עבור הקעקוע שלי באמצעות מתנות או שירותים?

אלא אם אתה מכיר את האמן ברמה האישית, לא אתה לא יכול. וכלקוח, אתה לא צריך להציע את ההצעה הזו, מכיוון שהיא מאוד לא מכבדת את האמן.

מה אם אני לא יכול להרשות לעצמי לתת אותם?

הטיפ הוא ותמיד היה אופציונלי. אם יש לך סיבה אמיתית לכך שאינך יכול להטות או שאתה מרגיש שאיכות הדיו אינה מתאימה, תוכל לדלג על הטייתם. רוב האמנים מבינים מאוד ולא יוצרים סצנה גדולה אם אומרים לא.

סיכום

אמני קעקועים תופסים מקום מוזר מאוד בתעשיית העובדים המבוססת על שירותים. במקומות בהם מספרים, מלצרים ונהגי מונית יכולים לצפות מאותו אדם או מהמון אנשים להופיע מספר פעמים במהלך השנה, אמני קעקועים מציעים את שירותיהם לאנשים שהם לא מצפים לראות שוב במהלך הקריירה. מכאן מדוע המקום המוזר שלהם הופך דבר כמו טיפים למסובך קצת יותר ממה שהם צריכים להיות.

ובעוד שאמני קעקועים לא מפסיקים להטות אותך, במיוחד אם יש לך סיבה אמיתית, חלקם עשויים לשפוט אותך בשקט. אז אם אתה מתכנן לעשות קעקוע אחד ולעולם לא לבקר את האמן שוב, הקפד להשאיר לו טיפ של לפחות 15%. מצד שני, אם אתם מתכננים לבקר בהם שוב, תוכלו להשאיר להם טיפ קטן אך עדיין די גדול.