125+ קעקועי קרוס הטובים ביותר שאתה יכול לנסות! (+ משמעויות)

הצלבים תמיד היו בין העיצובים הפופולריים ביותר בגלל המשמעויות הרבות שיש להם. התפיסה השגויה לגבי צלבים היא שהם קונוטציות דתיות בלבד, אך הן מחזיקות משמעויות רבות ושונות לנשא הספציפי. כמה מהמשמעויות הידועות ביותר כוללות; אומץ לב, מסירות, כבוד, מוות, רוחניות, שלום ושוויון, עד כמה.

בין הרבה דברים אחרים, הפוטנציאל להתאים אישית את עיצוב הקעקוע הצלב כך שיתאים לעניין ולסגנון של הפרט, מוקיר על ידי כולם – מספר האפשרויות הוא עמוק. למרות שהקעקוע הפשוט בסגנון קרוס הוא הקעקוע המבוקש ביותר, אך ניתן להוסיף הרבה תכונות שונות כדי שהסמל יתאר את המשמעות שהם רוצים.

להלן כמה מסגנונות הקעקוע הטובים ביותר שתוכל לנסות:

קעקועים צולבים

הצלב הנוצרי/קתולי

כן, האסוציאציה המפורסמת ביותר של הצלב היא כסמל קתולי ונצרות. הקתוליות היא מעמד אחד הרואה מאוד את הצלב כרובד הבסיסי של דתם עקב צליבתו של ישוע, לאחר עליית המתים..

מצד שני, הצלב הנוצרי/קתולי הוא פשוט יחסית בעיצובו והאמן יכול לחרוט אותו בכל צבע שהאדם בוחר. עם זאת, תמיד אפשר לתאם עם אמן הקעקועים שלהם להתאים אישית ולהרחיב את הקעקוע לפי שיקול דעתם.

צלב קטן

הסגנון הזעיר והקטנטן הזה הוא בחירה אידיאלית למי שמחפש משהו עדין. זוהי תזכורת מושלמת ברמות נמוכות לאמונתו של האדם המתאים-סיבה רוחנית פשוטה או נצרות. אנשים עושים לעתים קרובות את הקעקועים האלה באזורים צרים של הגוף, כמו מאחורי האוזן, הקרסול, להב הכתף או פרק כף היד.

הצלב העדין הוא בחירה הולמת להציג את אמונתו של האדם לאחרים תוך שמירה על רמת עדינות. למרות שאנשים מעדיפים להדפיס אותם בעיצוב פשוט באמצעות דיו שחור, אך אפשר לבחור בדפוסים, תכשיטים וצבעים מורכבים, לפי טעמם..קעקועים צולבים

הצלב הקלטי/אירי

קעקוע צלבי צלבי הוא אחד העיצובים הפופולריים ביותר בעולם מכיוון שהוא משלב ללא דופי את האמונה הנוצרית והמורשת הקלטית. מסיבה זו, סגנון זה מועדף על ידי אנשים שיש להם רקע או קשורים מבחינה תרבותית לאחד ההיבטים או לשניהם..

עיצובים קלטיים מפורסמים בזכות הלולאות והעיצובים המורכבים שלהם שאנשים מקבלים לעתים קרובות בגוונים של ירוק, שחור או זהב. באופן דומה, עיצובים צלביים קלטיים שואבים השראה מעיצובי קעקועים קלטיים מסורתיים, אך בניגוד לסגנונות מקובלים, הצלב הקלטי מייצג קשר בין העולם הרוחני והפיזי, ולולאות משמשים להמחשת טבע החיים הנצחי והמחזורי..

צלב שבטי

קעקוע צלב שבטי הוא התערובת המושלמת של מסורת ודת המורכבת מדפוסים משולבים ועיצובים מורכבים ועזים עם צבע שחור עשיר. קעקועי צלב שבטי, בפרט, הם הבחירה הטובה ביותר עבור מי שמחפש להפגין אומץ, כוח ומסירות מסימניה. מכיוון שעיצובים שבטיים ידועים בסגנונותיהם המורכבים והאינטנסיביים המהווים לוכד עיניים מיידי.

קעקועים צולבים

צלב ברזל

סגנון צלב הברזל מגיע מההיסטוריה של גרמניה מאז שהצבא הגרמני השתמש בהם בסוף המאה ה -19. כיום קעקוע צלב הברזל משמש כאייקון מרדן להעברת מסר של עמידה נגד ההגשה למערכת. ארבעת הצדדים של העיצוב של צלב זה עשויים באופן שווה, כשהקצוות מתלקחים החוצה, ודיו בצבע אפור ושחור. תמיד אפשר להוסיף לעיצוב יותר צבעים או אלמנטים לפי טעמם.

הצלב הגותי

אנשים שרוצים שיקעקועי הצלב שלהם יתמקדו בהשלכות כהות יותר של הצלב ואז ללכת על סגנון גותי תהיה בחירה אידיאלית. ישנן אפשרויות שונות לקעקועים בעיצוב גותי, כגון לגרום לה להיראות כמו אבן על ידי הוספת קבר או מצבות לכל המוטיב.

לקעקועי הצלב הגותי הפופולרי ביותר יש קוצים או נחשים שזורים זה בזה, קצוות מעוטרים ומבטאים אדומים או שחורים. אלמנטים אלה מוסיפים נדבך אישי המסייע בתיאור האופי האמיתי של התרבות הגותית, האמנות, הספרות והתנועות הגותיות.

קעקועי צלב

צלב עץ

קעקועי עץ צלב מושלמים לאנשים המחפשים העתק קרוב של הדבר האמיתי. זו פועלת רק כהפגנת הנצרות האמונית שלהם עבור אחרים, אך היא גם תזכורת להם. לפי המסורת המקראית, ישוע סבל מצליבה על צלב עץ לפני שקם שוב לעלות לשמיים. מסיבה זו, סגנון הצלב הזה מפורסם במיוחד בקרב הנוצרים.

רוב האנשים מעדיפים שהעיצוב יהיה פשוט, אך חלקם נוטים להתאים אותו אישית על ידי הכללת ראשי התיבות של שמותיהם, או תאריך טבילתם..

צלב מלטזי

סגנון הקעקוע הספציפי הזה מקורו מתקופת מסעי הצלב, והם מייצגים אומץ והקרבה. מסיבה זו, הם פופולריים במיוחד בקרב שוטרים, אנשי כוחות מזוינים וכבאים. מטרת קעקוע זה לאנשים כאלה היא להדגיש את מסירותם למדינה, לעבודה ולקהילה. סגנון זה הוא בדרך כלל בשחור ובצורת ‘v’ יותר מאשר ב- ‘T.’ קלאסי.

צלב תלת מימד

עיצובי צלב תלת מימד הם אידיאליים לאנשים המחפשים קעקועים עם מראה מציאותי. קעקוע תלת מימדי יראה מעט מוגבה ומוגבה, ונותן אשליה שזה יותר מסתם קעקוע, רצוי אובייקט אמיתי על גוף האדם. סגנון התלת מימד זמין לכל מיני עיצובים של קעקועים, והם גורמים לקעקוע להתבלט.

צלב הפוך/הפוך

הצלב ההפוך שורשיו מצלב של פטרוס הקדוש שסבל מצליבה על צלב הפוך מכיוון שהאמין שהוא לא ראוי מספיק למות באותו אופן כמו ישו. מסיבה זו, אנשים רבים אוהבים שהסגנון הזה יוטה על עצמם כי הם מאמינים שלמרות שהם לא יכולים להגיע לרמת השלמות כישו, אך הם צריכים לשגשג כל הזמן ללכת בדרכו..

למרות שהשימוש בו נהוג יותר כסמל לנצרות, אך לאחרונה הם צוברים פופולריות כסמל של סמוי ואתאיזם. לדוגמה, ייתכן שנתקלתם בלהקות רבות של מטאל שחור שהעניקו לעצמן סגנון קעקוע זה כנאמנותן לשטן..

צלב ציפורניים

סגנון קעקוע הציפורן קשור יותר לאמונה הנוצרית. הרומאים מסמרו את ישו על צלב עץ העשוי משני מסמרים. אנשים נוטים לגוון את העיצוב על ידי בחירת סגנון אחר של ציפורניים, והחומר שהציפורניים הללו יגררו.

לדוגמא, אפשר להיות עם מסמרים של נגר מודרני ישן או רגיל. החומרים יכולים להשתנות מחבל קש, חוטי תיל או ממש שום דבר. לפעמים אנשים נוטים להוסיף פסוק מלא או סימון מקראי לעיצוב כדי להפוך אותו למותאם יותר.

הצלב הלטיני

קעקועי הצלב הלטיני הם דרך נוספת ליצור סגנון קעקוע יפהפה ומקושט. זהו קו אנכי פשוט וארוך וקו אופקי רגיל וקטן יותר החוצה אותו בשליש מהדרך, וניתן לקשור את קצוות הקורות הללו או להתעקל. הקורה האנכית של הצלב משמשת להמחשת האלוהות. בינתיים, הקורה האופקית מייצגת איחוד של העולם האלוהי.

לרוב קעקועי הצלב האלה קטנים בגודלם ומצוירים בשחור ואפור, ובגלל זה הם אופנתיים בקרב נשים שמקעקעות אותן על אזורים קטנים בגופן כגון קרסוליים, זרוע עליונה וכתובות..

קעקוע צלב אנק/מצרי

צלבים מצריים מבוקשים מאוד בקרב גברים ונשים כאחד. הם ידועים גם בשם ankhs. הסמל הוא סמל של חיים. לכן היא מבוקשת במיוחד בקרב נשים. המוטיב משמש גם להמחשת המפגש בין נקבה וגברית, שזו הייתה סיבה לזוגות לקבל את אותם קעקועים צולבים על גופם..

האנק משמש גם כסמל להוקרה של התרבות והחוכמה בקרב בני מצרים הקדומה. מסיבה זו, סגנון קעקוע זה אידיאלי למי שיש לו זיקה לתרבות המצרית או משתייך למורשת מצרית.

צלב סנט אנתוני/צלב טאו

צלב הטאו ידוע גם כצלב של אנתוני הקדוש בשל הקשר שלו עם הקדוש המתואר כצלב טאו. צלב הטאו מייצג חיי נצח, ובשל צורתו, T, הוא נקרא על שם האות היוונית שהוא דומה לו. באופן אידיאלי, צריך לשמור על צורת ה- T של העיצוב המסורתי, כשהשעועית האופקית מונחת בדיו מעל הקורה האנכית.

הצלב / ישו על הצלב

עבור חלק הצלב והצלב הם שני מושגים מובחנים, אך עבור אחרים הם מושגים להחלפה בהם גופתו של ישו על הצלב. קעקוע הצלב הכרוך בישוע נחשב לסמל מפורש של הנצרות האמונית שלהם.

אפשר להתאים אישית את הקעקוע על ידי הוספת צבעים אחרים מלבד האפור והשחור הרגיל, ולהוסיף ציטוטים מהתנ”ך שהם יכולים להתייחס אליהם באופן אישי. למרות שניתן לצבוע סגנון קעקוע זה על חלקים קטנים יותר של הגוף, אך רבים מעדיפים לקעקע אותו בקנה מידה גדול כדי לכסות את כל נבכי העיצוב..

הצלב היווני

מוצאו של הצלב היווני מהתקופה הטרום-נוצרית, הוא שימש בעיקר את האשורים להמחשת השמים, ולכן הוא מייצג את פולחן השמש בהיסטוריה. בשל המיקום השווה של עיצוב זה, זהו צלב דו צדדי.

למרות שהעיצוב פשוט למדי, אך בחרו דרכים רבות לגרום לו להתייחס אליו לעצמם. בין רבים אחרים, סגנון מרגש יכול לכלול ארבעה צלבים יווניים קטנים יותר בתוך רבעי הצלב היווני הגדול.

צלב אנדרו הקדוש

הצלב הידוע הזה המוצג על הדגל הסקוטי, המכונה צלב אנדרו הקדוש, מזוהה מקורותיו באורך השווה שנפגשות במרכזים. הצלב הוא מחווה לאנדרו הקדוש שסבל מצליבה על סגנון הצלב הזה.

אנשים נוטים להוסיף לעיצובם את כל התכונות האישיות והייחודיות, כגון אם הם סקוטים או בעלי הערצה למדינה ולתרבות שלה, ולכן הם נוטים להוקיר לו כבוד על ידי הדפסתו כמו הדגל הסקוטי – לבן עם רקע כחול.

קרוס ורוז

צמוד לשושן עם עיצוב הקעקועים הצולבים היא דרך נוספת לבחור להתאים אישית ולייפות את הסגנון. עם זאת, יש לשים לב לסוג הצלב שהם רוצים בעיצוב, כגון צלב גותי המייצג חושך ומוות, או צלב עץ המציין רוחניות ואמונה נוצרית..

לפי הצלב שהאדם בוחר מהקעקוע שלו, הוספת ורד שיכולה להיות לו מספר משמעויות. עבור הצלב הגותי, הוספת ורד קוצני מגבירה את המשמעות האפלה ומרמזת על סבל, פיתוי או תשוקה שמביאים לקצהו של האדם.

לב וצלב

קעקוע לב וצלב

למרות שהצלב ולב פופולריים יותר בקרב נשים, אך זהו עיצוב משמעותי ויפה לכל מי שבוחר לחרוט אותו. הצלב המלווה בלב הוא ייצוג של אמונה ואהבה יחד. הם סימן זיכרון לאדם אהוב שאולי נפטר.

בין רבים אחרים, העיצוב הנשי במיוחד הוא מתאר פשוט של הלב עם ספירלות או עקומות סביב הצלב. זה נראה יוקרתי ואלגנטי כאשר נעשה עם צבע אחד, כגון שחור. מצד שני, אנשים המעדיפים לקבל בו נגיעה גברית יותר מוסיפים לעיצוב זוג כנפיים או טיפות דם לייצוג סבל ושברון לב.

צלב עם כנפיים (מלאך)קעקוע חוצה כנפיים

לצאת לקעקוע עם כנפי מלאך היא הדרך המושלמת לחלוק כבוד לאבידה, והיא גם מסמלת את הרעיון של ישו קם מן המתים כדי ללכת לגן עדן. לכן, אנשים אוהבים להדביק אותו כסימן כדי להזכיר להם שישוע שומר עליהם. ישנן דרכים רבות להתאים אישית את סגנון הקעקוע הזה לפי טעמן.

למשל, במקום שיהיו להם כנפי מלאך הם יכולים להיות בעלי כנפי חיות כמו פרפר או ציפור. עם זאת, אם הכנפיים הן של מלאך אפשר להוסיף עננים לעיצוב כדי לפרט את המחשה שלהם לשמים.

RIP (מנוחה בשלום) קרוס

סגנון הצלב הזה פופולרי בקרב אנשים המעוניינים לזכור את יקיריהם אך אינם מעוניינים להוסיף כנפיים לעיצוב. סוג הצלב יכול להשתנות מיוונית, גותית ולטינית, או כל דבר אחר שהאדם מעדיף שיהיה בעיצובו.

עבור סגנון ה- RIP, אפשר לכתוב אותו במלואו או רק את ראשי התיבות, למעלה או על סרט הקעקוע. יתר על כן, הם גם נוטים להוסיף את שם האדם עליו הם מבססים את הקעקוע שלהם. למרות שרוב הזמן זה נעשה בצבע כהה, אבל אפשר לבחור בצבעים אחרים לפי העדפתם.

חצה עם הילה

דרך נוספת לזכור תמיד אדם אהוב שנפטר היא הוספת הילה לעיצוב האמונה הדתית שלהם. יתר על כן, הם יכולים לכלול גם כנפי מלאך בעיצובם. חלקם עשויים להיות מורכבים מקרני אור ועננים ברקע כדי לשים דגש רב יותר על הרעיון שהאהוב משגיח על השמים, או לשמור את זה פשוט לגמרי עם צלב עם כנפי מלאך והילה..

בינתיים, אנשים עם מורשת אירית נוטים לערבב את הצלב הקלטי ואת טבעת קלדאג’ה הדומה להילה. כדי להתאים אישית את העיצוב, אפילו יותר, הם נוטים להוסיף את שמו של האדם שאיבד.

צלב ויונהקעקוע צלב יונה

שילוב יונה עם קעקוע צלב היא דרך אידיאלית לחיזוק השלום וההרמוניה שכן יונה היא סמל לשלווה ושלווה. אז אנשים אוהבים להוסיף אותו לקעקועי הצלב שלהם כדי להציג מסר של שלום באמצעות אמונה. בדרך כלל הצלב משתמש בצלב יווני או לטיני, אך מכיוון שהצלב הגותי יוצר צירוף של חושך ושלווה, מעטים נוטים לבחור בכך.

מאידך גיסא, קעקועים מותאמים אישית כוללים יונים שיושבים כך שהקורה או נראים כאילו הם עפים או מתחבאים מאחורי הצלב..

עוגן צלב

השילוב של עוגן וצלב הוא ייצוג של אמונה ותקווה והתפיסה שאמונה צריכה להיות חזקה מספיק כדי לבסס את האדם. אמנים יכולים לעצב זאת במגוון דרכים, כגון שימוש בצלב לטיני, צלב יווני או מצרי/אנק. יתר על כן, אפשר שזה יראה דומה לעוגן האמיתי, או שניתן להוסיף את ישו שנצלב על צלבם כדי לפרט את אמונתם.