125 קעקועי יהלום – יהלומים לנצח [עיצובים 2021]

במשך מאות שנים, בני אדם נהגו במסורת או בהרגל של סימון גופם. הגילוי העתיק ביותר של עור מקועקע מתוארך לשנת 3100 לפני הספירה, שנמצא על גופתו של אוצי איש הקרח; המומיה האנושית הוותיקה ביותר באירופה שגופה היה חנוט באופן טבעי. כמו כן, עורות רבים מקועקעים אחרים התאוששו ממספר מקומות, כגון סין, סודן ומצרים וכו ‘..

קעקועים תמיד החזיקו ברמה של משמעות בתרבויות ובמסורות שונות. לדוגמה, בסין, היה די נפוץ לפושעים ולמורשעים קעקוע על פניהם המסמל את העובדה שהם נכנסו לכלא או הורשעו בפשע. זו הייתה דרך להזהיר אחרים לא לסמוך על אנשים אלה.

עם זאת, קעקועים לא תמיד נקשרו לסמל ידוע לשמצה; נשים בבורניאו נהגו לקעקע את כישוריהן הספציפיות על אמה. לכן, אם אישה לבשה סמל של אורג, זה היה משפר את מעמדה כמנהל חומרים. בינתיים, במצרים, קעקועים שימשו כשיטה לריפוי בעיות בריאות, אם כי עדויות רבות מצביעות על כך שהם חקוקים רק על גופות נשים.

ואכן, קעקועים היו בעלי מעמד מובהק לגברים ולנשים בהיסטוריה. אף על פי שיש מעט עדויות מדוע ומתי גברים החלו לעשות קעקועים, הם נמצאו לרוב על גופם של מלחים ואמני קרקס. עם זאת, נשים סומנו מסיבות רבות אחרות, כמו כאשר ילדות בגיל יסומנו להצהיר על מקומן בחברה, כמו גם נשים שהתחתנו.

קעקועים מגיעים בסוגים וסגנונות שונים. כמה מסגנונות הקעקועים הנפוצים ביותר במהלך ההיסטוריה הם כדלקמן:

קעקוע יהלום

קעקועים שבטיים

סגנונות אלה מתוארכים לתקופה שבה בני האדם רק החלו לסמן את גופם. ישנם מספר עיצובים הנמצאים תחת הקטגוריה של סגנונות ‘שבטים’. בדרך כלל מדובר בעיצובים נועזים משוכללים שנחרטים על כל חלק בגוף.

סגנונות שבטים שונים מתרבות אחת לאחרת. עיצובים אלה מבוססים על מוצא ומורשת מובחנים. כיום, התרבויות הנפוצות ביותר שזוכות להוקרה כוללות מסורת מאורית, אינדונזית והוואי.

תלת מימד

עם ציוד וטכניקות קעקוע משוכללים, קעקועים בסגנונות תלת מימד צוברים פופולריות בתקופה האחרונה. סגנונות דיו מודרניים אלה מוסיפים מימד נוסף לסגנונות המקובלים. אנשים בדרך כלל מעדיפים פנים עם דיו על גופם ומעדיפים שיהיה להם בסגנון תלת מימד כך שהעיצוב יצוץ החוצה.

גֵאוֹמֶטרִי

קעקוע בסגנון גיאומטרי מגיע במגוון צורות, החל מצורות קונבנציונאליות כמו מצולעים ויהלומים ועד תמונות מופשטות ומנדלות. מכיוון שישנן צורות רבות, כולן מתייחסות למשהו שונה לאנשים.

המשמעות של קעקוע יהלום

צורת היהלום נוצרת על ידי סמלים ומוטיבים רבים אחרים. העיצוב מייצג תרבויות, דתות וכתות רבות. משמעותו נובעת מימי קדם, כאשר התגלתה לראשונה בהודו. אז, אנשים העירו על איכותה יוצאת הדופן של האבן, אפילו בצורתה הבלתי חתוכה.

הוא האמין שמי שנמצא ברשות האבן יהיה חזק, מושלם ואמיתי. מסיבה זו, גברים במיוחד יחטבו את עיצוב האבן היקרה על גופם, במיוחד לפני שהם יוצאים לקרב..

יתר על כן, הפרסים והטורקים ראו ביהלומים אבנים המרימות מצב רוח. הם האמינו שאם מישהו יסתכל על האבן מספיק זמן, זה יפטר אותו מכל התחושות השליליות שבתוכם ויחליף אותן בחיוביות..

האבן הוערכה עד כדי כך, כי בימי הביניים הם נלבשו כאבני חן מפני שיכרון. באופן דומה, כס המלכות של בודהה היה מעוטר ביהלומים מאחר שהם האמינו כי לאבן יש נטייה להחלים.

ישנן סיבות רבות אחרות לכך שקעקוע היהלומים נחשב כבעל ערך כה גדול בלבם של אנשים. ישנן אגדות רבות המבטאות איכויות מיטיבות של האבן; מכאן שהוא בעל ערך כזה שהוא מסומן בגופם של גברים ונשים כאחד.

צורות ומשמעות בהשראת יהלום

ליהלומים יש מבנה מתוחכם ולא כל אמני הקעקועים, במיוחד אלה מארצות מולדת, מסוגלים לחקות אותו. מסיבה זו, הם מתוכננים בצורה שונה בחלקים שונים של העולם.

קעקועי יהלום

הסמל הנ”ל מייצג “חוסר מוסריות” והוא מצוי בדרך כלל בקרב ילידי צפון אמריקה, קנדה ומקסיקו. זה גם מסמל פרפר, שקשור לחיי נצח. הסיבה לכך היא ש’פרפרים ‘מדגימים את שלבי הלידה מחדש, ההתחדשות והמטמורפוזה. בני אדם נוטים לקשר את השלבים הללו למסע החיים שלהם.

הסמל מציג את מסעו של אדם שנולד ומתפתח בעולם עד נשימתו האחרונה. מאוחר יותר, הוא חוזר לקיומו העולמי בשל החלטותיו. לשם הסבר, אדם משאיר את מורשתו מאחור וזו המהות האמיתית של האלמוות. אנשים נוטים לכבד את מורשתם באמצעות סמל זה, במיוחד ילידי מדינות שונות.

צורה זו של סמל היהלום מייצגת את ‘כדור הארץ’ ולעתים היא מוצגת בעיגול. הוא ממחיש את הדרך שבה הטבע פועל, מארבע עונות השנה שלו, ועד ארבעת הכיוונים שלו. במשך מאות שנים, סוגדה לאם טבע בצורות שונות.

מהאידיאולוגיה של ארבעה יסודות-אוויר, מים, אדמה ואש, ועד מקורות האנרגיה שלה, הסמל מציג נקודת חיתוך, מרכז המייצג הרמוניה ורווחה. בתחילה האמינו המיסטיקנים כי ניתן להפיק את האנרגיה של כדור הארץ מכל יסוד. מכאן שהסמל שימש בטקסים שדרשו מניפולציה והבהרה.

סמל יהלום זה מקורו בצפון אירופה המייצג את המערכת הרונית של “פות’רק”. רונה זו היא דאגז, סמל השחר. רונה זו מייצגת הארה וסיפוק, ואת הרעיון של האמת האולטימטיבית שמחפשים מחזיקים ביוקר רב ביותר.

יתר על כן, הרונה מסמלת שותפות בין יום ללילה כאשר נקודת המרכז היא שחר. נקודת המרכז מתארת ​​תחושה חדשה של הבנות לכל הדברים החדשים.

סמל יהלום זה מקורו גם בצפון אירופה, והוא נראה בתרבויות שונות לאורך ההיסטוריה. גם זה, הוא סמל של Futhark, והוא ידוע בשם רון אינגוווז; הוא מעוצב גיאומטרית. סמל זה היה קשור לרעיון החיים בדומה לתעלת הלידה.

סמל יהלום זה מסמל גם את ארבעת המאפיינים של כדור הארץ – אדמה, מים, אוויר ואש. הסיבה לכך היא שהם מתואמים לארבעת המקורות שהם הבסיס ליצירה וטיפוח חיים.

המשמעות של קעקוע יהלום

מאז ימי קדם, המשמעות של קעקוע יהלום מתפתחת. מלבד החוש האלגורי שתואר לעיל, אנשים בעולם של היום עושים קעקוע יהלום מסיבות שונות אחרות כגון:

יוֹפִי

יהלומים הם הדוגמה המושלמת ליופי המתפתח. הסיבה לכך היא שכאשר הם כורים לראשונה הם אינם שונים מכל אבן שקופה אחרת, אך רק כשהם נחצבים ומלוטשים, יופיים האמיתי שלהם זורח החוצה.

באופן דומה, אנשים נוטים להתייחס לעצמם לאבולוציה של יהלום. עבור חלק, זה לא רק סמל להראות יופי חיצוני, אלא יופיים וחוזק פנימי שלהם. בינתיים עבור אחרים, פנינה מתארת ​​ברק שאין כמותו.

מכאן שמלבד שהעדיפו ללבוש אותו על פני עיצובים אחרים, סלבריטאים ואנשים בכלל מחליטים לגרום לסמל לעטות על עצמם כדי לתת כבוד ליופי שנמשך לנצח..

כּוֹחַ

יהלומים ידועים באיכותם המפוארת; מכאן שהם קשורים לעוצמה. מושג הכוח משתנה מאדם לאדם. עבור חלק, קעקוע יהלום הוא ייצוג של כוחם הפיזי. זו הייתה דרך להביע את ישותם הבלתי ניתנת להריסה.

מצד שני, הסמל הוא ייצוג של הפריבילגיה החברתית שלהם. עבור אנשים מסוימים, קעקוע יהלום הוא אמצעי לבטא את עושרם ורכושם בשפע. מסיבה זו, אפילו בימי קדם, היו הרבה מלכים וממלכות שזהותם יוצגה על ידי יהלום.

אבני לידה

מי שנולד באפריל אוהב לחגוג את חודש הלידה שלו עם קעקוע יהלום. עבור חלק, זוהי דרך להוקיר את קיומם בעולם בו הם נולדים, כמו גם את העולם שאליו הם ממשיכים הלאה.

עבור אחרים, קעקוע יהלום הוא ייצוג של חודש הלידה שלהם והמורשת שהם ישאירו אחריהם. כך או כך, נצפתה באופן נרחב שאנשים שנולדו באפריל אוהבים לעשות קעקוע בנושא יהלום.

מילים נצחיות

יש אנשים שרוצים להעריך אישיות מסוימת ואת דבריהם על ידי קעקוע של הציטוט המועדף עליהם. באופן דומה, ציטוטים או מילים אישיות שנכתבות בתוך יהלום הם עיצוב נפוץ שאוהבי קעקועים בוחרים בו. בדרך זו הם חורטים מילים שהם מעריכים ולעולם לא רוצים לשכוח.

דבר נוסף שאנשים בדרך כלל עושים הוא לחוות חוויות בלתי נשכחות על עצמם. זוהי דרך נוספת להנציח את הזמן שהם בילו עם יקיריהם ולקבל קעקוע בנושא יהלום הוא ביטוי להוקיר אותו לנצח.

אהבה נצחית

בדיוק כמו במילים, יהלומים הם רעיון קעקוע נהדר להוקיר רגשות לגבי אדם מיוחד. בין אם זה בצורה של טבעות אירוסין, שרשראות או קעקועים, יהלומים מתוארים בו זמנית כהתגלמות של אהבה..

מסיבה זו, חלק מהאנשים מסמלים את אהבתם לאחר באמצעות קעקוע יהלום, לרוב ליד הלב.

לעומת זאת, עבור אחרים, קעקוע יהלום הוא אמצעי להביע את אהבתם הנצחית לכל היצורים החיים או לאמא טבע. אנשים הנחשבים ל”היפים “, נוטים לעשות קעקוע זה כדי לחגוג את אהבתם לכולם ולכל הסובב אותם.

מלבד הסיבות שהוזכרו לעיל, גברים בפרט, היו מקעקעים את הצורה הזו על עצמם מכיוון שהיא נחשבת לייצוג של כוח ואומץ..

קעקועי יהלום לגברים

גברים שהרגישו שהם עשירים ויש להם רצון להתעשר, כמו גם אלה שיש להם מעט מאוד אבל חיפשו עושר גדול, האמינו לעתים קרובות שקעקוע יהלום יגשים את רצונם. במשך מאות שנים קעקועי יהלום היו סמל של כסף, מעמד גבוה ועוצמה מעולה.

לקעקועים שונים בנושאי יהלומים יש משמעות שונה לגברים. יהלום שחור קטן הוא תיאור של עושר וגברים בעלי רצון לצבור עושר בדרך כלל בוחרים בעיצוב זה. זה בדרך כלל כתוב על חלק דיסקרטי של הגוף, שכן הוא האמין כי יהלום שחור נסתר ישא עושר רב לאדם המחזיק אותו.

מצד שני, יהלום נמס הוא צורת עיצוב חדשה יחסית המייצגת את כוחו הדועך של מי שהבין את עצמו כבלתי חדיר. מסיבה זו, הרבה מפורסמים נמשכים לעיצוב זה מכיוון שזה משהו שהם יכולים להתייחס אליו באופן אישי.

ואכן, קעקועי יהלום לגברים ולנשים התפתחו עם הזמן. פרט לכך שהם לא נבחרו אך ורק על ידי גברים, הם מעורבים עם צורות ועיצובים אחרים כדי לבטא משמעויות מרובות. למשל, לאחרונה, יהלום מעוצב עם כנפיים ממחיש עושר רוחני ולא כספי.

סיכון פוטנציאלי לקעקועי יהלום

ללא קשר לאמירה הרווחת ‘אין כאב, אין רווח’, אנשים באופן כללי צריכים לקחת בחשבון את הסיכונים המרובים הכרוכים בקעקוע..

לא כל סוגי העורות מתאימים לכל סוגי הדיו. לדוגמא, אם דיו קעקוע מסורתי שוקע בצורה חלקה בעורו של מישהו, אין זה אומר שגם דיו צבעונית. לכן, מומלץ מאוד לאנשים לאמת את הכימיקלים המשמשים לקעקוע. זה ימזער את כל הסיכונים לתגובה אלרגית.

יתר על כן, כמה תגובות אלרגיות יכולות להתעורר שנים לאחר קעקוע, לכן הקפד תמיד למהר לבית החולים במקרה שתבחין במשהו יוצא דופן..

יתר על כן, אנשים עומדים בפני סיכונים גבוהים לזיהומים כתוצאה מציוד קעקוע לא יעיל או מאמצעי זהירות היגייניים. כדי להימנע מכל סוג של זיהום או מחלה, ודא שהמחטים המזריקות אינן נגועות, והקעקע משתמש בציוד מעוקר.

ישנם מקרים רבים שבהם אנשים העריכו את חשיבותו של ציוד מעוקר וכתוצאה מכך נדבקו במחלות קשות, כגון הפטיטיס B ו- C. מחלות אלו נקראות מחלות המועברות בדם ומתפשטות בגלל מחטי דיו מזוהמות. לכן, תמיד מומלץ לפנות לאמן קעקועים אמין שאפשר לסמוך עליו שיהיה לו ציוד בטוח ומעוקר.