קעקועי חינה: כל מה שצריך לדעת [+100 רעיונות עיצוב מעולים]

קעקועים הפכו בשנים האחרונות לאחת מצורות האמנות המוערכות ביותר. קהילת הקעקועים משתרעת על מגוון סגנונות ממדינות שונות ואמנים הממציאים משלהם..

בעוד שאנשים מסוימים קעקועים הם לא יותר מאשר דיו על העור, אבל כל מי שעשה קעקוע יודע שזה הרבה יותר מסתם דיו. כי כמה קעקועים הם תזכורת לבחירות שהם עשו בחייהם, עבור חלק זה עשוי להיות תזכורת או הומאז ‘למישהו שהם אוהבים, ולחלק זה סוג של טיפול.

הודות למשמעויות העמוקות יותר שיש לקעקועים הן עבור האמן והן עבור הלקוח, הוא התרומם מעבר לנקודה של שינוי גוף פשוט. עם זאת, קעקוע אינו קל כפי שרוב האנשים חושבים, שכן עליכם להתחייב לקעקוע ולהצטרך לשאת כאב רב בעת ביצוע הקעקוע. שלא לדבר, תהליך החשיבה לאיזה קעקוע תקבלו והיכן תקבלו אותו חשוב.

סוג המחויבות והכאב (כמו גם הטיפול לאחר) שמגיעים עם קעקוע אינם מתאימים לכולם. יש אנשים שפשוט רוצים קעקוע שנראה טוב, ומכאן הכנסת קעקועים זמניים; המלך שבהם קעקועי חינה.

בטח שמעתם על קעקועי חינה בעבר, מכיוון שהם הפכו לכל הזעם עכשיו. מפסטיבלי מוזיקה וכלה ברחוב, קעקועי חינה הם הקעקועים הזמניים המפורסמים ביותר. אז אם בא לך לעשות קעקוע חינה, אבל לא יודע מאיפה להתחיל, או שאתה שומע על זה בפעם הראשונה או שאתה רוצה לדעת יותר על זה, הנה מדריך מלא על כל מה שאתה צריך יודע על חינה.

קעקועי חינה

ההיסטוריה של חינה

מקורות רבים סבורים כי חינה נמצאה לראשונה במדבריות של הודו, שם שבט קטן החל להשתמש בעיסה של הצמח על ידיהם ורגליהם מכיוון שהוא גרם להם להרגיש קרירים יותר. לא לקח הרבה זמן עד שאדם יצירתי העדיף ליצור עיצובים דווקא מאשר למרוח את הדבק על גופם.

זה היה לפני כמה אלפי שנים, ומאז המורכבות של העיצובים ושיטת היישום השתנו באופן דרסטי. מאז באותה תקופה בקינוחי הודו, אמנות גוף החינה הצליחה להפוך למסורת מכובדת במדינות, כמו פקיסטן והודו, שבהן אנשים עושים קעקועי חינה באירועים מסורתיים וגם דתיים.

המשמעות והמשמעות של עיצובים אלה השתנו גם הם באופן מאסיבי במהלך השנים. קהילות שונות מאמינות כי החלת חינה על הגוף מביאה מזל טוב וחלקן גם מאמינות שחינה עוזרת להגן עליהן מפני הרוע.

חינה עמדה במבחן הזמן ולא הצליחה להישאר רלוונטית לאורך שנים אלה, אלא גדלה במידה ניכרת לקהילות אחרות. עכשיו אתה עשוי לתהות, מהי חינה ומדוע היא כה פופולרית?

מהי חינה?

נתחיל במה שאולי היא השאלה הנפוצה ביותר הקשורה לקעקועי חינה, מה היא?

חינה היא צבע טבעי שהוא בעצם כתוש עלי חינה מעורבבים עם מים ליצירת עיסה. לעיתים קרובות משחה זו נושאת צבע חום או זית כהה ופעם שהוחל מותיר צבע חום אדמדם על העור. הכתם שהקעקוע מותיר על הגוף הופך לקעקוע המשמש אנשים רבים במסורות שונות.

חינה דומה מאוד לקעקועים רגילים מבחינת היישום, אלא שאין להם כאבים הקשורים אליהם ואינם קבועים. צבע החינה הטבעי מחלחל לתוך העור שלך ומשאיר כתם שהופך בעצם לקעקוע.

למרות שאינך יכול לשנות את צבע הקעקוע שלך, לא תצטרך להתחייב לתהליך הכואב להפליא של קעקוע, או לאופי הקבוע של הקעקוע.

חינה מיוצרת גם היא באופן טבעי, מה שהופך אותה לבטוחה לחלוטין וללא אלרגנים. חינה לא משמשת רק לקעקועים, אלא שאנשים במדינות רבות בדרום אסיה נוטים להשתמש בה גם כצבע שיער טבעי..

למה הוא משמש?

בעוד לחינה יש מגוון שימושים כצבע שיער או כסוג של טיפול, היא משמשת מפורסמת יותר כקעקוע זמני. באופן מסורתי נשים במדינות שונות בדרום אסיה ובמזרח התיכון משתמשות בחינה כבר מאות שנים כאביזר.

נשים מרחיבות לעתים קרובות חינה על ידיהן ורגליהן לכבד את החגים הדתיים שלהם ובעיקר חתונות. השימוש בו בחגים ואירועים דתיים אלה אינו מהווה צורך דתי במקום זאת הוא דומה יותר לקוסמטיקה. נשים נוטות להשתמש בקעקועי חינה כקוסמטיקה בדומה לכך שאנשים לעתים קרובות עושים קעקועים רגילים: כי הם נראים טוב.

עם זאת, קהילות מוסלמיות שונות מאמינות שהמוטיבים שנשים עושות כקעקועי חינה מסייעים להדוף עיניים רעות. הקהילות במרוקו מאמינות שקעקועי חינה מביאים מזל טוב ושומרים עליהם מפני רוחות רעות.

מצד שני, השימוש בקעקוע חינה הפך מפורסם במקצת גם במדינות המערב. הם נראים בעיקר בפסטיבלים מוזיקליים שכן אמני רחוב מוצאים לעתים קרובות כשהם נותנים קעקועי חינה למשתתפי הפסטיבל. אולי אפילו נתקלת בו באופן אקראי בקרב אנשים שונים.

הפופולריות שלה מיוחסת לעתים קרובות לאופייה הזמני כמו גם לתהליך הכואב להפליא שלו. רבים אפילו מוצאים את תהליך קעקוע מרגיע להפליא. מכיוון שהם חסרים כל סוג של התחייבות ויכולים לרדת די בקלות, צורת הקעקוע הזו הרבה יותר כוללת ולוקחת הרבה פחות זמן מקעקועים סטנדרטיים.

כמו כן, נרשמה עלייה בקרב אמהות בהריון שקיבלו קעקועי חינה על בטנם לפני או במהלך צילומי הריון או לפני מקלחת תינוקות. כמו כן, נרשמה מגמת עלייה בקרב מטופלים שעברו כימותרפיה לקבל קעקועי חינה על ראשם הקירח.

קעקועי חינה

למה אנשים מקבלים אותם?

אנשים תוהים לעתים קרובות מדוע מישהו יעשה קעקועי חינה למעט מסיבות תרבותיות או דתיות. למרות שאולי פשוט יותר לומר שאנשים עושים קעקועי חינה כי הם נראים טוב, ישנן עוד סיבות רבות לכך שאנשים עושים קעקועי חינה.

למרות שהסיבות לקעקוע חינה יכולות להיות רשימה בפני עצמה, להלן שלוש סיבות עיקריות שאנשים עושים קעקועי חינה:

זמני/חוסר התחייבות

החל מאחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים עושים קעקועי חינה מלכתחילה, הם זמניים. קעקועים קבועים תמיד מגיעים עם רמת מחויבות מסוימת מכיוון שהם תמיד קבועים ואינם יכולים לרדת בקלות.

זה נובע מהמחויבות שהם דורשים ומאופיים הקבוע גורמים לא פעם לאנשים להסס לעשות קעקועים; וזו בדיוק הסיבה שאנשים נוטים לעשות קעקועי חינה. מכיוון שקעקועי חינה אינם דורשים כל סוג של מחויבות והם זמניים, כל אחד יכול להשיג אותם מבלי לדאוג שזה לא יירד.

קל לערוך ולשנות

אם כבר מדברים על מחויבות, התחייבות זו משתרעת גם על כך שאתה צריך לשאת קעקוע שאולי האמן שלך לא עשה כראוי. זה לא המקרה של קעקועי חינה מכיוון שלוקח להם יותר זמן להיכנס לעור.

זה משאיר הרבה יותר מקום לטעויות ומאפשר לך אפילו לשנות את העיצוב אם זה לא ממש מתאים לך. זה מוסיף עוד יותר לאופיים הזמני של קעקועי חינה. זה מוסיף עוד יותר לאופיים הזמני של קעקועי חינה והופך אותו לכלול יותר.

ללא כאבים

אחד היתרונות העיקריים של קעקועי חינה הוא שהם נטולי כאבים לחלוטין ולא לוקח להם יותר מדי זמן להוסיף. שלא כמו קעקועים קבועים שמשתמשים במחטים כדי להוסיף דיו לעור, חינה מחלחלת לתוך העור באופן טבעי. זה הופך את התהליך ללא כואב והרבה פחות זמן.

בהתאם לאמן ולמוטיב שאתה מתכוון לקבל, תהליך קעקוע עשוי להימשך בין מספר דקות למספר שעות..

תהליך הקעקוע

קעקוע חינה דומה מאוד לקעקוע קבוע, אלא שמדובר בפחות מחטים. קעקוע חינה הוא כמעט טיפולי במובן מסוים והוא הרבה יותר מרגיע ממה שרוב האנשים מצפים.

אמנים משתמשים לעיתים קרובות ביד חופשית בעת עבודה על קעקוע חינה ולוקחים דקות או שעות, בהתאם לעיצוב שאתה רוצה לקבל. ברגע שהם מורחים את הקעקוע, האתגר האמיתי מחכה לייבוש הקעקוע.

שלא כמו קעקועים רגילים, קעקועי חינה נשארים על העור לאורך זמן, כך שהוא יכול להכתים את העור כראוי. המשמעות היא שתצטרך להיזהר לא להסיר אותו לפני שהוא יצליח להתמקם כראוי בעור.

אמנים ממליצים לעתים קרובות לא להסיר את החינה בעצמך, אלא רק לאפשר לה להתייבש וליפול מעצמו. זה מבטיח שהקעקוע עצמו לא יתפוגג מהר יותר מהמתוכנן.

חלק מהאמנים אפילו מוסיפים תערובת של מיץ לימון וסוכר על המוצר המוגמר כדי שהצבע יישאר בעור למשך פרק זמן ארוך יותר. למרות שזה אופציונלי לחלוטין ואינו הכרחי כלל, אמנים ממליצים למרוח את הדבק הזה על הקעקוע שלך במשך ארבע שעות לפחות. בסופו של דבר הדסה נובלת, ולאחר מכן הצבע מגיע לשיא עוצמתו במשך 48 השעות הקרובות.

קעקועי חינה

כמה זמן זה נמשך?

קעקועי חינה הם קבועים למחצה ומשאירים כתם על העור שבסופו של דבר דוהה לגמרי. בשל תהליך הפילינג הטבעי של העור, החינה נוטה להיעלם די מהר. הזמן האופטימלי שלוקח לחינה להיעלם לגמרי הוא בין שבוע לחודש. זה חוסך ממך את המחויבות לטווח הארוך שקשור לעתים קרובות בקעקועים קבועים ומאפשרת לך ליהנות מאמנות הגוף שלך.

עם זאת, יש לך דרך לשמור על קעקוע החינה שלך ולהמשיך לגרום לו להיראות תוסס ורענן. על ידי מריחת מעט שעוות דבורים או שמן זית על העור שלך, תוכל לשמור על טריות הקעקוע שלך. החלת שכבת שמן חשובה במיוחד כשאתה הולך לשחות או כאשר אתה מתרחץ.

שימוש בחינה

אם אתה משוכנע לעשות קעקוע חינה, ישנן דרכים רבות לעשות זאת. או שאתה יכול ללכת לאמן מקצועי או לסטודיו ייעודי כדי לעשות את הקעקוע שלך, או שאתה יכול לעשות זאת בעצמך. הכנת קעקוע חינה משלך היא כיף להפליא בפני עצמו, במיוחד אם יש לך חבר להתנסות בו.

למרות שקניית חינה היא נוחה להפליא, עליך תמיד להכין חינה בעצמך בבית. אמנים רבים מעדיפים שתכין חינה בעצמך בבית ולא תשתמש בחינה שאחרת תוכל למצוא בשוק.

חינה שאתה מוצא בשוק משתמשת בפאר-פנינלנדיאמין (PPD) בתמיסה, מה שבעצם מקצר את הזמן שלוקח לחינה להתייצב.

עכשיו לפני שאתה חושב שזה דבר טוב, PPD מציע צבע אחר של חינה ויכול לגרום לתגובה אלרגית על העור שלך בגלל ההשפעות הרגישות שלו. המשמעות היא שאם המערכת החיסונית שלך רואה בחומר זה כמזיק, בעת מגע העור שלך עשוי להראות סימנים של תגובה אלרגית. במילים פשוטות יותר, במגע עם החומר העור שלך עשוי להתחיל להתנפח ולפתח שלפוחיות.

מכיוון שלחינה שבדרך כלל אתה מוצא בשוק יכולה להיות תגובה שלילית כזו על גופך, עדיף שתכין חינה בבית. לא רק שהוא יוצר צבע הרבה יותר תוסס, אלא שהתערובת גם תהיה הרבה יותר בטוחה ולא תהווה איום על תגובה אלרגית..

כמה רעיונות לקעקוע חינה

עכשיו שאתה יודע כל מה שצריך לדעת על קעקועי חינה, להלן כמה רעיונות לקעקוע חינה כדי להתחיל:

1. נתח פרח הלוטוס הזה

הלוטוס הוא אחד הפרחים העדינים והסמליים ביותר, ומשמש לעתים קרובות כקעקוע. עם זאת, יצירה זו מצליחה לשלב את פרח הלוטוס עם אסתטיקה ערבית יפה מאוד. הקעקוע מצליח לשלב את שני הסגנונות המזרח תיכוניים והמערביים בצורה מושלמת. הלוטוס מלווה בפרחים אחרים קטנים יותר המקיפים אותו יחד עם החרוזים בסוף הקעקוע. הקעקוע יפה להפליא ומקום נהדר להתחיל בו.

קעקועי חינה

מעובד עם VSCO עם hb1 מוגדר מראש

2. שרוול חינה זה

זֶה קעקוע חינה מצליח למזג שלוש דוגמאות וסגנונות חינה שונים כדי ליצור את השרוול הממציא והיפה להפליא הזה. השרוול נושא שפע של עיצובים מורכבים מהאמה ועד לפרטים הקטנים באצבע המתחברת לשרוול כולו.

3. הטווס

קעקוע טווס זה הוא גם יצירת מופת הודות לעיצוב מסובך ותשומת לב כוללת לפרטים. קעקועי טווס מסמלים עירנות, רוחניות והגנה, והם בעלי חיים רוחניים מפורסמים מאוד בהינדואיזם. עיצוב הקעקוע הוא גם אינטואיטיבי להפליא ומראה את הטווס ואת נוצותיו היפות.

4. עץ האהבה

פרשנות לציור עץ האהבה המקורי של ונדי סמית ‘, קעקוע עץ האהבה הזה מצליח ללכוד את כל היפה בציור המקורי. למרות שקעקוע זה חסר את הצבע ואת הרקע שהופך את הציור ליצירת מופת שכזו, הוא עדיין מסוגל להיראות יפה והוא מסוגל לשאת את אותה משמעות. עץ האהבה גם מצליח להיראות פשוט להפליא, תוך שהוא מסובך להפליא בעיצובו. המשמעות הנפוצה ביותר הקשורה לעצים היא של עמידות ועמידות לאורך זמן.

5. קעקוע הפיל הזה

הפילים הם דמויות דתיות בפני עצמן כפי שהם נערצו בדתות ובתרבויות שונות. קעקועים של פילים מסמלים לעתים קרובות מזל טוב ושגשוג. קעקוע חינה זה כולל פיל משמח להפליא עשוי דפוסים, צורות ועיצובים שונים אחרים. קעקוע החינה מסוגל ללכוד כראוי את כל מה שעושה את הפילים האלה בקעקוע הזה. מלבד הפיל, האמן מציג פרחים קטנים באצבעות שמעל הקעקוע.

6. להקת חינה

בואו נעבור לעיצוב קעקוע פשוט יותר אך לא פחות יפה, להקת החינה. רצועת החינה היא עיצוב פשטני להפליא יחד עם היותה מסוגננת ומדהימה בהחלט למראה. הקעקוע מאוד מזכיר את האסתטיקה הערבית מבלי להיות נוצץ במיוחד. אם אתם מחפשים קעקוע שהוא מעט פרופיל נמוך ופשוט, זה הקעקוע בשבילכם. הקעקוע כולל גם עבודת קו ודפוסים מורכבים, מה שהופך אותו לקעקוע לאנשים המשועשעים מעיצובים כאלה..

7. לוכדי חלומות

לוכדי חלומות הם קמעות קדושים שאמינים כי הם מגינים על אנשים מפני חלומות רעים. אינדיאנים לעתים קרובות מקבלים קעקועים של לוכד חלומות, מכיוון שהם מסמלים תחושת רווחה וביטחון אישי עבור נושא הקעקוע. קעקוע לוכד חלומות זה מציג לוכד חלומות קטן ליד פרק כף היד עם נוצות המשתרעות עד לאמה. למרות שמדובר בקעקוע חינה פשוט, הוא פשוט יפה להסתכל עליו. אם לוכד החלומות לא מושך מספיק, אתה תמיד יכול לערבב אותו עם פרח; זה מציע לו מראה ייחודי.

8. ירח הסהר

ירח הסהר הוא אחד הקעקועים המפורסמים ביותר. אנשים עושים לעתים קרובות קעקועים מסוג זה מכיוון שהם מסמלים אישה ובכמה קהילות מתייחסים לשינה. קעקוע זה רואה ירח סהר עם דפוסים מפורטים בתוך הירח. זה יוצר עיצוב ייחודי להפליא שלא רק נראה טוב, אלא גם בעל משמעות מאוד חשובה עבורך.

9. מנדלה מפורטת להפליא

רשימה זו בהחלט לא תהיה שלמה מבלי לדבר על מנדלות. מנדלות הן תרשימים מעגליים מורכבים להפליא שאנשים הגיעו אליהם כעת לקעקועי חינה. קעקועי חינה מנדלה, או קעקועי מנדלה באופן כללי, הפכו פופולריים יותר ויותר בזכות העיצוב המורכב שלהם והאסתטיקה הכללית שלהם. למרות שכל קעקוע מנדלה יעשה בצורה מושלמת, זה קעקוע מנדלה מפורט להפליא ולוקח יותר עיצוב פרחוני. עיצוב המנדלה הוא גם תכליתי להפליא מבחינת המיקום שלו, מכיוון שאתה יכול לעשות את הקעקוע הזה בכל מקום בגוף שלך והוא יהיה יפה באותה מידה..

10. קעקוע ינשוף

ינשופים נחשבו מזמן לחכמים מכל בעלי החיים. חוכמה זו משתרעת גם על קעקועי ינשוף כאחת הסיבות העיקריות לכך שאנשים עושים קעקועים היא מכיוון שהם מסמלים ידע וחוכמה. במיתולוגיה היוונית ינשוף היה בן לוויה של אתנה, אלת החוכמה. בין אם קעקועי ינשוף באמת גורמים לך לחכם יותר או לא בהחלט ניתנת לוויכוח, אין ספק עד כמה הקעקוע הזה נראה טוב. קעקוע ינשוף חינה זה מצליח ללכוד את היופי וההדר של ינשופים, כמו גם את עיניהם המסיביות.

קעקועי חינה

סיכום

קעקועי חינה הם אולי הסוג המפורסם ביותר של קעקוע זמני ומסיבה טובה. מכיוון שהם אורגניים לחלוטין ויש להם פחות סיכון לגרום לזיהומים, הם הצליחו לצמוח מאוד במדינות מחוץ למזרח התיכון ודרום אסיה..

מצד שני אם אתה מחפש קצת יותר צבע בקעקועים הזמניים שלך, אתה תמיד יכול לנסות חינת סיליקון. חינה סיליקון או חינה לבנה היא וריאציה של חינה מסורתית המספקת צבע לבן אחר מהצבע החום האדמדם הרגיל שיבוא לאחר שהחינה תתייבש. אתה יכול להכין את החינה בעצמך או לקנות חינה מוכנה לשימוש בחנות.

חינה עמדה במבחן הזמן במשך מאות שנים רבות שאנשים השתמשו בה כחלק ממסורות דתיות או תרבותיות. ללא קשר לשימוש בה במדינות המזרח, החינה רק גדלה בפופולריות שלה ברחבי מדינות המערב הודות לתכונותיה האורגניות והזמניות. זה חוסך מאנשים את המחויבות ארוכת הטווח שקשורה לרוב לקעקועים קבועים.